Suņu apzīmēšana un reģistrācija

Dzivniekupolicija.lv turpina darbu, lai Latvijā steidzami un sekmīgi tiktu ieviesta obligātā suņu čipēšana un reģistrācija valsts reģistrā Lauksaimniecības datu centrs (LDC).
2016.gada 30.jūnijā beidzās 5 gadu pārejas posms, kad visiem Latvijas suņiem bija jau jābūt čipētiem un reģistrētiem. Diemžēl to nav izdevies panākt, jo pašlaik reģistrēti vien 40 000 no vismaz 160 000 suņiem valstī. Tāpēc reģistru joprojām nevar pilnvērtīgi izmantot pašvaldības, policija, veterinārārsti un patversmes, lai, nolasot jebkura suņa mikročipu, ieskatītos reģistrā un identificētu tā saimnieku. Konstatēts, ka pašreizējais suņu čipēšanas modelis tikai pie veterinārārstiem un atdalītā tālākā reģistrācijas kārtība LDC, pašvaldībā vai pie veterinārārsta par papildus samaksu, nekādi nav nodrošinājusi 5 gadu laikā vēlamo - čipēti, reģistrēti visi suņi Latvijā un katram sunim identificējams saimnieks. Joprojām dzīvnieki tiek bezatbildīgi paņemti un anonīmi pamesti.

Valdība š.g. 29.jūnijā pieņēma lēmumu nevis uzsākt nečipēto/nereģistrēto suņu saimnieku sodīšanu, bet gan pagarināt obligātās čipēšanas/reģistrācijas beigu termiņa spēkā stāšanos par pusgadu (līdz 2016.gada 31.decembrim). Valdība saskatīja vainu pašreizējos noteikumos, nevis cilvēkos.
 
Dzivniekupolicija.lv sadarbībā ar nozares ministriju (ZM) izstrādājusi saprātīgus priekšlikumus, lai situāciju steidzami uzlabotu. Lai čipēšana/reģistrācija būtu lēta, neizbēgama un pieejama katram suņa saimniekam. Lai katrs kārtīgs suņa saimnieks savu mīluli varētu turpmāk ātri atrast, ja notikusi nelaime un dzīvnieks pazudis. Lai katrs slikts suņa saimnieks, kurš pamet vai moca dzīvnieku, turpmāk ir nosakāms, atrodams un saucams pie atbildības.

 
 
 
Avots: dzivniekupolicija.lv

Iet atpakaļ