Grozījumi "Dzīvnieku aizsardzības likumā" jāizstrādā sadarbībā ar Zemkopības ministriju

14.maijā Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē, kurā izskatīja arī 26 dzīvnieku aizsardzības organizāciju kopīgi iesniegtos priekšlikumus “Dzīvnieku aizsardzības likumā”, deputāti nolēma nodalīt priekšlikumus, uz 2.lasījumu virzot tikai ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa dekodifikāciju saistītos likumprojekta pantus, bet pārējos priekšlikumus šobrīd noraidot jauna likumprojekta sagatavošanai.

Tā kā pastāv milzīgs sabiedrības pieprasījums uzlabot likuma normu pēc būtības, kas nav pietiekami diskutēts ministrijas darba grupās, par ko priekšlikumus bija iesnieguši arī vismaz 5 Saeimas deputāti, komisija lēma neturpināt diskusiju Saeimā, bet gan uzdot Zemkopības ministrijai organizēt darba grupas, saskaņot viedokļus ar nevalstisko sektoru, un tad nākt uz Saeimu ar jau pilnīgi gataviem priekšlikumiem kā risināt visas tās daudzās problēmas uz ko sabiedrība un dzīvnieku aizsardzības organizācijas visu šo laiku norādījušas.

Tas daļēji ir labs risinājums, jo dod iespēju vasarā izstrādāt precīzi visus vēlamos likuma grozījumus. Tomēr ļoti svarīgi, lai šoreiz Zemkopības ministrija tiešām ņemtu vērā arī sabiedrības un nevalstiskā sektora viedokli.
Jau pašlaik no mūsu puses ir ieguldīts ļoti liels darbs, lai skaidrotu likuma izmaiņu nepieciešamību. Dzīvnieku aizsardzības organizācijas ir gatavas to turpināt, ļoti cerot uz atbildīgo valsts ierēdņu atsaucību!

Eksistē divi ceļi kā veikt nepieciešamos labojumus, vienā gadījumā tos rosina ministrija un tad Ministru kabinets ierastajā kārtībā, otrā - tos var ierosināt pieci Saeimas deputāti. Simboliski gribējām paspēt jauno likuma redakciju pieņemt līdz 4.oktobrim, kas ir Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena.

Palīdziet mums! Rakstiet uz info@dzivniekupolicija.lv, ko jums liekas svarīgi uzlabot dzīvnieku aizsardzībā Latvijā, lai mūsu valsts nekļūtu par eitanizācijas lielvalsti un nebūtu pārpildītas patversmes ar cilvēku pamestiem dzīvniekiem, lai tiem cilvēkiem, kam dzīvnieki atņemti par cietsirdīgu izturēšanos, tos neatļautu ņemt atkal un atkal, lai varmākas tiktu arī pienācīgi sodīti, lai dzīvnieki neciestu to nesaprātīgas pavairošanas, cilvēku naudas kāres dēļ, utt. Lai mēs aizsargātu tos, kas paši nevar sevi aizsargāt!

Kopā mēs varam to panākt!
#dzivniekupolicija

Sīkāk ar mūsu iesniegtajiem priekšlikumiem varat iepazīties šeit. info.dzivniekupolicija.lv/…/konference-aktualie-juridiskie-…

tl_files/bildes/capture_20190612133130.png

Iet atpakaļ