Latvijas Veterinārārstu biedrība iebilst pret ieceri Pārdaugavā ierīkot "kaķu pilsētiņu"

Rīgas domes pilsētas īpašuma komitejas deputāti gan bijuši izbrīnīti, gan smīkņājuši par vienu no darba kārtībā redzamajiem punktiem, taču pirmdien, 16. septembrī, esot devuši zaļo gaismu biedrībai "Šri Ganeša" Zasulaukā veidot klaiņojošo kaķu koloniju, vēsta TV3 Ziņas.

7000 kvadrātmetrus lielā platība atrodas dzelzceļa tuvumā - Kandavas un Tapešu ielas rajonā. Zemi biedrībai plānots nodot uz laiku līdz desmit gadiem.

Biedrībai "Šri Ganeša" ir mērķis samazināt bez saimniekiem esošo kaķu skaitu pilsētas ielās, kā arī atrast kaķiem jaunus saimniekus, vēsta raidījums.

Gala balsojums par projekta īstenošanu būs Rīgas domes sēdē, taču jau šobrīd deputāti paredzot, ka tas būs tāds pats.

Portāls "Apollo" novēroja, ka biedrība "Šri Ganeša" savā "Facebook" lapā ievieto dažādus ierakstus ar ielu kaķiem paredzētām mājiņām, ko var iegādāties pieklīdušo kaķu izmitināšanai.

Tomēr 1.oktobrī izskanējusi ziņa, ka Latvijas Veterinārārstu biedrība iebilst pret ieceri Pārdaugavā ierīkot "kaķu pilsētiņu". Biedrības ieskatā, projekta īstenotāju solītā dzīvnieku attārpošana un vakcinācija nepasargās apkārtējos no inficēšanās. "Ielas kaķi ir daudzu dzīvībai bīstamu slimību pārnēsātāji, tāpēc kaķu slimību speciālisti uzsver, ka ir ļoti svarīgi kaķus turēt mazās kolonijās. Daļa no slimībām ir bīstamas tikai citiem kaķiem, bet diemžēl kaķi pārnēsā arī, piemēram, toksoplazmozi, tā dēvēto "kailo ēdi", "Bartonellas" baktēriju un citas infekcijas, kas ir bīstamas arī cilvēkiem. Slimie kaķi inficē citus sugas brāļus caur kontaktu, skrāpējumiem un kostajām brūcēm. Cilvēki parasti saslimst tiešā kontakta veidā vai, nonākot saskarē ar kaķu inficētajām lietām," - uzsver LVB.

Tāpat biedrībā aicina izvērtēt pirms 19 gadiem uzsāktās sterilizācijas programmas rezultātus un līdzekļu ieguldījuma efektivitāti. Tās ieskatā, ja programma būtu veikta efektīvi, ņemot vērā ekspertu ieteikumus, Rīgas ielās šodien vairs vispār nebija jābūt klaiņojošiem kaķiem.

Biedrība "Šri Ganeša" Rīgā, Kandavas ielas un Tapešu ielas rajonā iecerējusi ierīkot klaiņojošo "kaķu pilsētiņu" ar mērķi samazināt bezsaimnieka dzīvnieku skaitu pilsētas ielās, kā arī atrast tiem jaunus saimniekus.

Saskaņā ar līgumu, biedrībai būs jāveic un jānodrošina īpašuma un tam piegulošās teritorijas apsaimniekošana, uzturēšana, sakopšana un sanitārā tīrība atbilstoši normatīvo aktu prasībām, patstāvīgi sedzot visus ar to saistītos izdevumus. Biedrība būs tiesīga veikt īpašuma labiekārtošanu un iekārtot teritoriju kā parka zonu, uzstādot tādus labiekārtojuma elementus kā žogs, kaķu mājiņas, celiņus, soliņus, terases "kaķu pilsētiņas" apmeklētāju ērtībām u.c. Tāpat biedrībai būs jānodrošina atbilstoši kaķu turēšanas un labturības apstākļi.

Organizācija arī apņēmusies veikt visu kaķu, kas uzturas "kaķu pilsētiņā", apzīmēšanu, katram kaķim nodrošināt dzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību, veikt kaķu vakcinēšanu, sterilizāciju/kastrāciju, regulāri nodrošināt pilnvērtīgu barību un brīvi pieejamu svaigu ūdeni, kā arī pildīt citus nosacījumus.

Pēc Rīgas dome Īpašuma departamenta jurista Ernesta Saulīša teiktā, teritorija atrodas dzelzceļa tuvumā un tā ir paredzēta kā rekreācijas zona, kas nozīmē, ka citiem nolūkiem tā patlaban netiks izmantota. Zemi biedrībai plānots nodot uz laiku līdz desmit gadiem, taču, ja tiks konstatēti kādi pārkāpumi, pašvaldība ir tiesīga līgumu lauzt. Akceptu šai iecerei paudušas arī attiecīgās institūcijas, piemēram, Pārtikas un veterinārais dienests, kā arī Vides pārvalde, ar nosacījumu, ja biedrība spēs nodrošināt visas normatīvajos aktos ietvertās prasības.

Saskaņā ar "Firmas.lv" pieejamo informāciju, "Šri Ganeša" biedrība dibināta 2016.gadā un tās valdē strādā trīs cilvēki - Anna Patkina, Sergejs Afanasjevs un Svjatoslavs Mihailovs. 

 

tl_files/bildes/capture_20190612133130.png

Iet atpakaļ