Grozījumi MK noteikumos "Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība"

24.02.2015.g. Ministru kabineta sēdē izskatīts MK noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2011.gada 21.jūnija noteikumos Nr.491 "Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība"" (VSS-993, TA-18).

Šobrīd noteikumos veikti pārsvarā tehniski grozījumi, bet par būtiskiem jautājumiem, kas veicinātu reģistrācijas procesu, vēl jādiskutē un jāvienojas vistuvākajā laikā.

MK sēdē iesniegtajā dokumentā būtiskākās izmaiņas attiecībā uz suņu reģistrāciju ir:

  • pašvaldības savā administratīvajā teritorijā var noteikt ātrāku termiņu, kad uzsākama obligāta suņu apzīmēšana ar mikroshēmu un reģistrācija vienotajā datu bāzē Lauksaimniecības datu centrā (atgādinām, ka pēc MK noteikumiem Nr.491, obligāta suņu reģistrācija, tos apzīmējot ar mikroshēmu un reģistrējot Lauksaimniecības datu centrā, noteikta ar 2016.gada 1.jūliju);
  • sākot no 2015.gada 1.jūlija suni drīkst atsavināt - pārdot, dāvināt, adoptēt u.c. - tikai, ja tas ir apzīmēts ar mikroshēmu un reģistrēts Lauksaimniecības datu centrā.

Vēl par šo tēmu lasi: http://info.dzivniekupolicija.lv/lv/aktualitate/majas-istabas-dzivnieku-registracija-steidzami-nepieciesama

 

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija

tl_files/bildes/logotipi/EEZ_DAP.jpg

Iet atpakaļ