Atbildības diena Ulubelē

Šodien Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmē Līčos, ko apsaimnieko biedrība "Dzīvnieku pansija Ulubele" bija pulcējušies akcijas "Atbildības diena" organizatori, prese un sabiedrībā zināmi cilvēki, lai aicinātu nepalikt vienaldzīgiem un pamanīt blakus dzīvojošo mazo brāļu - kaķu un suņu problēmas un arī ciešanas.

Latvijas patversmēs ik gadu nonāk 11 000 suņu un kaķu, un viņiem var palīdzēt, piezvanot uz ziedojumu telefonu 90006388. Tāpat iespējams palīdzēt tiešsaistē www.dzīvniekupolicija.lv, kas ir mājdzīvnieku atbalsta biedrība, kuras redaktore Zanda Radziņa atklāja biedrības mērķus un nozīmi: «Mums skolā ir mācīts, ka latviešu valodā ir darāmā kārta un ir ciešamā kārta, un ciešamā kārta līdz šim ir attiekusies uz visu, kas notiek Latvijā ar dzīvniekiem. Kā rezultātā biedrība Ulubele saprata, ka ir jāpāriet uz darāmo kārtu, jo situācija ir sasniegusi sarkano līniju attiecībā uz pamestiem dzīvniekiem. Tāpēc tika radīts portāls Dzīvnieku policija".

Klātesošos uzrunāja akcijas organiztori Uzmanības laikments - Niks Volmārs, Dzīvnieku policijas partneri - Martiņa Freimaņa Fonds - Elita Milgrāve, akcijas atbalstītāji - SMS credit.lv - Toms Jurjevs, patversmes Ulubele vadītāja - Inga Revelniece, Rīgas Domes Majokļu un Vides departamenta direktors -Anatolijs Aļeksejenko.

Lai popularizētu atbalstu dzīvniekiem un aicinātu sabiedrību izprast vārda "ATBILDĪBA" dzīļo jēgu, patversmē viesojās -volejbolists Aleksandrs Samoilovs, VEF basketbolists Lauris Blaus, Okartes Skatuves dalībnieks un aktīvs patversmju atbalstītājs Raitis Beķeris.

Atbildības dienas organizatori aicināja žurnālistus iepazīties ne tikai ar Rīgas patversmju Ulubele un Labās mājas darbību, bet arī doties uz valsts novadiem, lai uzzinātu, kā pamesto dzīvnieku problēmas tiek risinātas aiz galvaspilsētas robežām. Prese tika iepazīstināta ar Saldus, Alūksnes, Jelgavas, Jēkabpils novada dzīvnieku patversmju vadītājiem un brīvprātīgajiem.

Bija arī kāds sirsnīgs notikums - pasākuma laikā tika adoptēts kucēns, kurš šobrīd mīt lielā, slaistā saimniecībā Skultē.

Iet atpakaļ