Sākums > Lasītava > Sabiedrības līdzdalība > Normatīvo aktu un citu dokumentu projekti

Grozījumi MK noteikumos "Cūku labturības prasības"

Rīt, 09.08.2022.g. Ministru kabinetā tiek skatīts Zemkopības ministrijas izstrādātais MK noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 7. jūlija noteikumos Nr. 743 "Cūku labturības prasības"" (21-TA-1162). Kā grozījumu mērķis norādīts: nepieciešamība ieviest Eiropas Komisijas ieteiktos pasākumus cūku labturībā, lai cūku novietnēs samazinātu cūku astu nokošanas gadījumu biežumu, jo tas nereti ir iemesls astu rutīnas amputācijai cūku novietnēs.

Lasīt tālāk...

LR Saeima atbalsta kolektīvā iesnieguma “Ieviest humānākus suņu turēšanas noteikumus” turpmāko virzību

LR Saeima 05.05.2022.g. sēdē ar pārliecinošu balsu vairākumu nolēma nodot Latvijas pilsoņu iniciatīvu “Ieviest humānākus suņu turēšanas noteikumus” Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai tālākai izvērtēšanai.

Lasīt tālāk...

Kažokzvēru audzēšanas aizliegums - likumprojekta izskatīšana otram lasījumam

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē izskatīts un atbalstīts ikumprojekta “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” (1151/Lp13) otrajam lasījumam.

Lasīt tālāk...

Pilsoniskā iniciatīva "Ieviest humānākus suņu turēšanas noteikumus"

Portālā manabalss.lv nepieciešamo parakstu skaitu guvusī pilsoniskā iniciatīva "Ieviest humānākus suņu turēšanas noteikumus" ir iesniegta LR Saeimā. Sekojam turpmākai tās virzībai.

Lasīt tālāk...

Zemkopības ministrijas atbilde par plānoto mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību

01.02.2022.g. nodibinājums "dzivniekupolicija.lv" nosūtīja Zemkopības ministrijai kolektīvo iesniegumu no 12 dzīvnieku aizsardzības organizācijām, no tām astoņas Latvijas dzīvnieku patversmes - jautājot par plānotajām un daļēji normatīvajos aktos nostiprinātajām izmaiņām mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtībā.

01.03.2022.g. esam saņēmuši atbildi no ministrijas. Tā kā šī kārtība skars visas LR reģistrētās dzīvnieku patversmes, publicējam atbildi ar ZM skaidrojumiem.

Lasīt tālāk...