Kā rīkoties, ja Tavam dzīvniekam uzbrūk cita saimnieka dzīvnieks?
Pirmais, ko šādā situācijā darīt, ir saruna ar uzbrukušā dzīvnieka saimnieku – kāda ir viņa attieksme pret notikušo, kā viņš/-a to uztver. Vai apzinās, ka tāda dzīvnieka uzvedība nav pieņemama apkārtējiem iedzīvotājiem.
Ja tomēr dzīvnieka īpašnieks uzskata, ka viss kārtībā un netaisās labot situāciju, tad par suņa uzbrukumu atbildība var būt divejāda:
1. Ja uzbrūk dzīvniekam vai cilvēkam radot miesas bojājumus - Pēc Krimināllikuma 230.1 panta, dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšana – (http://likumi.lv/doc.php?id=88966)
(1) Par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu, ja tās rezultātā cietušajam nodarīts viegls vai vidēja smaguma miesas bojājums, — soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
(2) Par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu, ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
2. Ja uzbrūk cilvēkam vai dzīvniekamm neradot miesas bojājumus – administratīvā atbildība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 106.pants – (http://likumi.lv/doc.php?id=89648)
(1) Par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu - izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņiem līdz trīssimt piecdesmit euro, bet juridiskajām personām - no piecpadsmit līdz septiņsimt euro, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.
(2) Par bīstama suņa turēšanas prasību pārkāpšanu — uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām — no simt desmit līdz tūkstoš četrsimt euro, konfiscējot dzīvnieku vai bez tā konfiskācijas.
Sīkāk par dzīvnieka turēšanas pārkāpumiem skatīt Dzīvnieka aizsardzības likuma 5.pantu – (http://likumi.lv/doc.php?id=14940) un MK noteikumus Nr.266 Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai 51., 52.1., 52.2.punktu – (http://likumi.lv/doc.php?id=132534)
Pirmajā gadījumā uz notikuma vietu jāsauc policija, otrajā gadījumā var griezties ar iesniegumu policijā, kurā norāda pēc iespējas precīzākus faktus un pierādījumus.
Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija
Pēdējais jauninājums 15.09.2015 - Inese Bāra.