Kā rīkoties, ja ar auto notriekts medījams meža dzīvnieks
Daina Īveja, 11.09.2013
Satikšanās ar negaidītu ceļa šķērsotāju ir jebkura autovadītāja bieds. Apdzīvotās vietās govis, vistas, pīles, kaķi un suņi ir biežākie autobraucēju upuri. Daudz nepatīkamāk un sarežģītāk ir, ja gadās notriekt medījamu dzīvnieku. Tādā situācijā darbojas citi noteikumi, turklāt ir svarīgi ievērot likumus.
Kam ziņot par sadursmi ar medījamu dzīvnieku?
Katrs satiksmes negadījums autovadītājam ir pārdzīvojums, un šoka situācijā parasti ienāk prātā tikai glābšanas dienesta tālrunis 112. Kā uz zvanu par notriektu dzīvnieku reaģē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD)?
"Kad uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 tiek saņemts zvans par bojā gājušu vai ievainotu medījamo dzīvnieku, vispirms tiek noskaidroti notikuma apstākļi," stāsta VUGD Operatīvās vadības pārvaldes vecākā speciāliste Līga Purene. Ārkārtas palīdzības izsaukumu numura operators izvaicā, vai sadursmē ir cietuši cilvēki vai notikuma vietā ir nepieciešama Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta palīdzība.
Par atrastu dzīvnieku var ziņot arī nākamajā dienā.
Pēc meža dzīvnieka un automašīnas sadursmes var gadīties, ka cilvēki nespēj izkļūt no avarējušās automašīnas, jo autovadītājs negadījumā var zaudēt kontroli pār automašīnu un iebraukt, piemēram, grāvī vai kokā. Mēdz būt gadījumi, ka dzīvnieks atrodas zem automašīnas un bez speciāla aprīkojuma nav iespējams to atbrīvot, skaidro VUGD darbiniece. "Ja notikuma vietā nav nepieciešama VUGD palīdzība, šis zvans tiek nodots Valsts policijai, jo ceļu satiksmes negadījumu apstākļu noskaidrošana ir tās kompetencē."
Katrs satiksmes negadījums autovadītājam ir pārdzīvojums, un šoka situācijā parasti ienāk prātā tikai glābšanas dienesta tālrunis 112.
Ceļu policija ne vienmēr dosies uz negadījuma vietu. Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava norāda, ka policisti izbrauc tikai tad, ja ir cietušie vai bojāta automašīna.
Pilns raksts publicēts LV portālā "Par likumu un valsti"
2013.gada 11.septembrī