Ja kaimiņa mājdzīvnieks traucē mieru

Mājdzīvnieka īpašnieka pienākums ir parūpēties, lai dzīvnieks netraucē apkārtējos iedzīvotājus, arī saimnieka prombūtnes laikā. Foto: Edijs Pālens/ LETA

Vineta Vilcāne, LV portāls, 12.03.2014

Mājdzīvnieka īpašniekam un turētājam ir saistoši MK noteikumi Nr.266, kas nosaka labturības prasības istabas dzīvnieku turēšanai, dzīvnieka īpašnieka un turētāja tiesības un pienākumus. Šo noteikumu 52.punkts paredz: mājdzīvnieka īpašnieka vai turētāja pienākums ir nodrošināt, lai dzīvnieka smaka, riešana vai gaudošana netraucē mājas vai apkārtnes iedzīvotājus. Savukārt Dzīvnieku aizsardzības likuma 5.pants mājdzīvnieka īpašniekam par pienākumu nosaka rūpēties par labvēlīgu sabiedrības attieksmi pret viņa īpašumā esošo dzīvnieku un nodrošināt, lai tas netraucē cilvēkiem un citiem dzīvniekiem.

Prasība dzīvnieka īpašniekam ir saistoša arī viņa prombūtnes laikā. Līdz ar to jārod risinājumi, kā nodrošināt, lai, piemēram, suņa riešana netraucētu kaimiņus, saimniekam esot darbā vai atvaļinājumā ārpus mājas. Prombūtne, piemēram, darba dēļ, dzīvnieka īpašnieku neatbrīvo no atbildības un soda.

Var turēt neierobežotu skaitu dzīvnieku

Daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem nepatīkamus brīžus mēdz sagādāt mājdzīvnieku smakas. Ir dzirdēts ne viens vien stāsts par gadījumiem, kad mazā dzīvoklītī tiek turēts liels kaķu vai suņu skaits. Lai arī mājdzīvnieka labturības prasības tiek ievērotas – nodrošināta barība, uzturēšanās platība, tualete, pastaigas utt., dzīvnieku radītā smaka apkārtējiem var būt tik un tā traucējoša.

Prasība dzīvnieka īpašniekam ir saistoša arī paša prombūtnes laikā.

Šobrīd Latvijas normatīvie akti nenoteic maksimālo dzīvnieku skaitu, kāds drīkst atrasties privātīpašumā. Līdz ar to dzīvoklī vai privātmājā drīkst turēt neierobežotu skaitu mājas mīluļu, ja vien tiek nodrošinātas to turēšanas prasības saskaņā ar MK noteikumiem Nr.266.

Lasīt visu ...Lv

Pilns raksts publicēts LV portālā "Par likumu un valsti"
2014.gada 12.martā

Iet atpakaļ