Infografika: Cik raiti rit suņu čipošana

LV portāla infografikas fragments

Inese Helmane; Aiga Dambe, LV portāls, 04.08.2017

Tiesa, nav skaidrības, cik tad valstī vispār ir suņu. "Kamēr nav nodrošināta visu suņu apzīmēšana ar mikroshēmām un reģistrācija datu centra datubāzē, precīzs suņu skaits nav zināms," skaidro Zemkopības ministrija.

Pēc 2014. gada FEDIAF (The European Pet Food Industry) statistikas datiem, Latvijā ir 260 000 suņu. Pēc Eiropā pieņemtas aprēķinu formulas – uz 10 iedzīvotājiem tiek skaitīts viens suns,  mūsu valstī tie būtu nedaudz mazāk kā 200 000 suņu. Savukārt Ministru kabineta 2011. gada 21. jūnija noteikumu Nr. 491 "Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība" anotācijā tika lēsts, ka aptuvenais suņu skaits valstī ir 160 000.

Pirms sešiem gadiem pieņemtie MK noteikumi paredzēja ilgu pārejas periodu suņu apzīmēšanai ar mikroshēmu un reģistrēšanai, taču vairums dzīvnieku īpašnieku vēl pirms gada to nebija veikuši.

Pieņemot lēmumu par obligātu suņu čipošanu, tika paredzēts, ka tā ļaus novērst klaiņojošu suņu problēmu un nodrošinās dzīvnieku īpašnieku bezatbildīgās darbības uzraudzību.

Uz jautājumu, ko vajadzētu darīt, lai izpildītu MK noteikumus, Zemkopības ministrija atbild, ka šīs prasības uzraudzību un kontroli nodrošina vietējās pašvaldības saskaņā ar saviem saistošajiem noteikumiem un Pārtikas un veterinārais dienests to veic tikai veterinārās uzraudzības objektos. Liela nozīme ir vietējo pašvaldību ieinteresētībai šī jautājuma sakārtošanā, uzsver ministrija.

tl_files/bildes/LV rakstu bildes/LV_InfografikaRegistracija.PNG

Lasīt visu ... tl_files/bildes/logotipi/atbalstitaji/LVPORTALS_230.jpg

Pilns raksts publicēts LV portālā "Par likumu un valsti"
2017.gada 4.augustā

Iet atpakaļ