Valkas novadā

Valkas novada domes dzīvnieku patversme „Nagliņas” Vienības gatvē 37, Valkā.

Par visiem klaiņojošiem vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušajiem dzīvniekiem, iedzīvotājiem ir jāziņo pa telefonu 26127430 vetārsta palīgam Ingai Balterei.

Dzīvnieka īpašnieks 14 dienu laikā savu dzīvnieku var saņemt, sedzot visus izdevumus, kas saistīti ar tā ķeršanu, transportēšanu un uzturēšanu. Suņa vai kaķa īpašniekam jāuzrāda dzīvnieka vakcinācijas apliecība, bet daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem – arī čeks par dzīvnieku turēšanas nodevas samaksu. Ja 14 dienu laikā dzīvnieka īpašnieku nebūs izdevies atrast, patversmei ir tiesības dzīvnieku atdot citai personai. Saņemot savu jauno mīluli, ir iespēja ziedojuma kārbā atstāt naudu dzīvnieku barības iegādei, kas ļaus pēc iespējas ilgāk paturēt dzīvniekus patversmē un meklēt tiem jaunus saimniekus.

Interesentiem, kuri nolēmuši dot pajumti kādam patversmē ievietotam dzīvniekam, zvanīt vetārsta palīgam Inagi Balterei - telefons 26 12 74 30.

Papildus informācija Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi, 64722503

 

Valgas dzīvnieku patversme:
http://valga.varjupaik.ee/
Tel.+372 5299880
valga@varjupaik.ee 

 

Avots: http://valka.lv

_____________________________________________________________________________

Kaķu sterilizācijas programma:

Lai atbalstītu trūcīgos un mazturīgos novada pensionārus, kuri rūpējas ne tikai par saviem mājdzīvniekiem, bet nereti baro arī ielas kaķus, Valkas dzīvnieku aizsardzības biedrība "Sāra" nolēmusi sniegt atbalstu kaķu sterilizācijā. To varēs izdarīt, pateicoties ziedojumiem un Valkas novada domes līdzfinansējumam. 

Biedrības aktīviste, veterinārārste Ingrīda Vilne aicina iedzīvotājus izvērtēt savas finansiālās iespējas, un tikai tie, kuri varēs pierādīt, ka ir trūcīgas vai mazturīgas personas, varēs izmantot šo iespēju. Pirms tam lūgums sazināties ar I. Vilni, zvanot uz mobilo tālruni 29131260, lai vienotos par vizītes dienu un laiku. 

Veterinārārste skaidro, ka pašlaik apritē vairs nav medikamentu, kas kaķenēm aptur meklēšanos, tāpēc sterilizācija ir vienīgā metode. Meklēšanās laikā tā nav ieteicama, jo ir bīstama veselībai. Operāciju var veikt arī jau grūsnām kaķenēm. 

Iet atpakaļ