Siguldas novadā

Siguldas novada 2017.gada 8.februāra saistošie noteikumi Nr.4 "Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Siguldas novadā" (turpmāk tekstā – Saistošie noteikumi) nosaka, ka suņa īpašnieka pienākums ir reģistrēt suni (plašāka informācija par mājas (istabas) dzīvnieku reģistrēšanu pieejama Lauksaimniecības datu centra interneta vietnē www.ldc.gov.lv ). Papildus visus Siguldas novada administratīvajā teritorijā turēšanā esošos suņus var reģistrēt arī Siguldas novada pašvaldības dzīvnieku reģistrā, ko iespējams veikt bez maksas Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā, saņemot reģistrācijas žetonu.

Saistošo noteikumu 7.punktā noteikts, ja sunim nav implantēta mikroshēma vai pie suņa kakla siksnas nav piestiprināta informācija, kurā norādīta tā īpašnieka (turētāja) adrese un tālruņa numurs vai nav nodrošināta tā īpašnieka (turētāja) klātbūtne, kā rezultātā suni nav iespējams identificēt, suns tiek uzskatīts par klaiņojošu, un tiek nogādāts dzīvnieku patversmē.

Siguldas novada Pašvaldības policija, ja tā noķērusi klaiņošu dzīvnieku vai tai nodots klaiņojošais dzīvnieks, veic pārbaudi ar datu nolasīšanas ierīci, lai iegūtu elektroniskās identifikācijas sistēmā (mikroshēmā) iekļautos datus.

Klaiņojošie dzīvnieki, ja nav iespējams atrast saimnieku un saukt pie atbildības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, tiek nogādāti Juglas dzīvnieku patversmē “Labās mājas” vai dzīvnieku patversmē „Mežvairogi”.

Informāciju par patversmē nogādātajiem dzīvniekiem, kā arī informēt par klaiņojošiem dzīvniekiem, iedzīvotāji tiek aicināti zvanot uz Siguldas novada Pašvaldības policijas diennakts mobilo tālruni 26160288. Informācija par noķertajiem klaiņojošiem suņiem tiek publicēta Siguldas novada pašvaldības interneta vietnē www.sigulda.lv.

Lai izvairītos no liekiem izdevumiem un pārdzīvojumiem, Siguldas novada Pašvaldības policija aicina novada iedzīvotājus reģistrēt suņus un pie kakla siksnas piestiprināt saņemto reģistrācijas žetonu, lai dzīvnieku noklīšanas gadījumā varētu par to paziņot saimniekiem.

Papildus norādāms, ka saskaņā ar Saistošo noteikumu 8.punktu aizliegts izvest pastaigā suni Siguldas pilsētas Svētku laukumā, Siguldas pils kompleksa teritorijā, Siguldas novada brīvpieejas sporta un rotaļu laukumos, skvēros un valsts vai pašvaldību iestāžu sporta laukumos, izņemot gadījumus, kad tas ir saistīts ar dzīvnieka demonstrēšanu ar pašvaldību saskaņotos pasākumos.

 

Informāciju sagatavoja: Siguldas novada Pašvaldības policija

 

 

Iet atpakaļ