Vai Tev ir sava mīluļa fotogrāfija ?

Jau no 2017.gada janvāra visiem suņiem Latvijā ir obligāti jābūt čipētiem un reģistrētiem Lauksaimniecības datu centra datu bāzē, taču čipēšana nebūt nav vienīgais variants, kas nodrošina, ka mūsu mājas mīlulis - gan suns, gan kaķis, veiksmīgi un pēc iespējas ātrāk vien atgrieztos mājas,ja nu ir gadījies noklīst vai pazust.

Ko darīt, lai palīdzētu dzīvniekam ātrāk atgriezties mājās?

Jā, primāri ieteicams būtu čipēt un reģistrēt ne tikai suņus, bet arī kaķus – jo šis čips strādā kā mājdzīvnieka pase, kas pasaka visu galveno informāciju par konkrēto dzīvnieku, un patiesībā, - pat vēl vairāk. Čipēšana un čipa reģistrācija sniedz iespēju, ka pašvaldības policija, veterinārārsti un/vai klaiņojošo dzīvnieku ķērāji nekavējoties var "nolasīt" informāciju, uzzinot - kas ir dzīvnieka saimnieks, kur tas dzīvo un kāds ir saimnieka telefona numurs - lai pēc iespējas drīzāk to sazvanītu un informētu, ka mājdzīvnieks ir atrasts, noķerts un gaida saimnieku, lai dotos mājās. 

Tomēr nereti ne jau tieši atbildīgo instanšu pārstāvji, kam ir speciāls čipa lasīšanas aparāts, ir tie, kas pirmie pa ceļam satiek un/vai noķer klaiņojošu dzīvnieku. Visbiežāk klaiņojošus dzīvniekus ierauga cilvēks "parastais", kam speciālas čipa lasīšanas iekārtas nav. Tāpēc otra būtiskākā lieta, kas ir jānodrošina ikvienam mājas kaķim un sunim ir - kaklasiksna papildināta ar saimnieka tālruņa numuru un vēlams mājdzīvnieka vārdu.  

Nodibinājums "Dzīvniekupolicija.lv" pieredze vēsta, ka tehnoloģiju laikmetā, cilvēki diemžēl nav gatavi vai viņi pat nepieļauj domu, ka mīlulis varētu pazust. Tad šis bēdīgais fakts notiek un ... , kā izrādās,  čipa mājdzīvniekam nav, telefona numurs uz dzīvnieka kaklasiksnas  - nav, un pat sava suņa vai kaķa foto, ko ielikt sludinājumu portālā, lai informētu par pazudušo mīluli un to kāds viņš izskatās - NAV.

Tāpēc "Dzivniekupolicija.lv" aicina jau šodien safotografēt savu kaķi un/vai suni tā, lai tas redzams pilnā augumā nevis purniņu izbāzis no skaistu dīvānspilvenu kaudzes vai  vārtās pieneņu pļavā, kā arī uzrakstiet uz mājdzīvnieka kaklasiksnas savu numuru, lai jūs nekavējoties ir iespējams sazvanīt, ja viņš tiek atrasts. Džzīvnieka fotogrāfiju noglabājiet datorā un noteikti savā mobilajā telefonā. Tas gadījumam, ja  esat izbraucis kopā ar mīluli ārpus dzimtās pilsētas vai valsts. Lai kur jūs grieztos pēc palīdzības, jums prasīs foto.

Ielūkojieties www.dzivniekupolicija.lv sludinājumu sadaļā – vai jūs uzrunā tie sludinājumi, kuriem fotogrāfija nav pievienota? Šos sludinājumus diemžēl parasti pāršķir, tos neizdrukā un neizlīmē. Tikmēr labi izveidotu sludinājumu - ar fotogrāfiju un pilnu, skaidru informāciju par dzīvnieku, līdzcilvēki, t.i. cilvēki, kas ir gatavi iesaistīties un palīdzēt atrasts jūsu mīluli, apskatīs, izdrukās un izlīmēs nepieciešamajā apkārtnē. 

Sludinājumu par pazudušu/atrastu/meklē mājas dzīvnieku vari ievietot portālā www.dzivniekupolicija.lv - http://www.dzivniekupolicija.lv/lv/jauns-sludinajums/. Pēc sludinājuma publicēšanas, uzreiz to vari izdrukāt ērtā un pārskatāmā formātā, lai sludinājumus varētu izlīmēt konkrētajā un apkārt esošajos rajonos, kur dzīvnieks atrasts/pazudis/meklē mājas. 

Galvenais ieteikums - kaut arī esat apzinīgi un atbildīgi un domājat, ka jūsu mīlulis nekad nepazudīs – nespļaujiet liktenim sejā, un esiet tomēr labi sagatvojušies visām dzīves situācijām, lai pēc tam nenākas nožēlot.

tl_files/bildes/nvo-apaksa.png

Iet atpakaļ