Suņu čipošana Latvijā: termiņu pārceļ uz nākamo gadu, tomēr suņi būs jāčipo pilnīgi VISIEM

Foto: Zanda Bērziņa

Zane Brikmane
900 sekundes/Skaties.lv

Pēc diviem mēnešiem jāstājas spēkā prasībai par visu suņu obligāto čipošanu un reģistrēšanu. Taču tagad Zemkopības ministrija rosina noteikto termiņu pārcelt par pusgadu uz nākamā gada 1. janvāri. Tomēr ideja, ka suņi būs jāčipo visiem, arī lauku viensētās dzīvojošajiem, paliks spēkā.

Janvāra sākumā Zemkopības ministrija saņēmusi neskaitāmus sašutušu iedzīvotāju zvanus un vēstules ar lūgumu atcelt šo prasību vispār.

Liene Ansone, Zemkopības ministrijas pārstāve:
Tas pamatojums – dārgais pakalpojums par reģistrāciju datu bāzē. Pie privāti praktizējoša vetārsta šis pakalpojums maksā no 35, un mēs esam dzirdējuši – līdz pat 70 eiro.

Tāpēc tagad ministrija rosina pārcelt noteikumu stāšanās termiņu un vienlaikus gatavo grozījumus, lai suņus čipot un reģistrēt drīkstētu PVD inspektori un speciāli mācīti cilvēki. Cena varētu būt fiksēta 15 eiro par katra suņa čipošanu un reģistrēšanu.

Veterinārārsts Kristaps Reķis uzskata, ka tā daudzviet laukos vispār tiks apdraudēta vetārstu profesija.

tl_files/bildes/logotipi/lsm_logo.pngRaksts pilnībā lasāms Lsm.lv: http://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/sunu-ciposana-latvija-terminu-parcel-uz-nakamo-gadu-tomer-suni-bus-jacipo-pilnigi-visiem/

 

 

Iet atpakaļ