Sākums > Lasītava > Noderīga informācija > Dzīvnieka īpašniekam

Svarīgi jautājumi, kas jāņem vērā pirms suņa iegādes

Suņi ir mājas mīluļi, kompanjoni un sniedz daudz prieka savam saimniekam. Taču jāņem vērā, ka suns dzīvo vidēji 12 gadus un visas savas klātbūtnes laikā ievieš būtiskas pārmaiņas sava saimnieka dzīvē, tāpēc, pirms uzņemas rūpes par kādu mājdzīvnieku, ikvienam jāizvērtē savas iespējas un to, kā suņa iegāde var mainīt ierasto dzīves ritmu.

Lasīt tālāk...

Kā pārvadāt mājdzīvnieku – auto, sabiedriskajā transportā, uz kuģa un lidmašīnā

Mājdzīvnieki, visbiežāk suņi un kaķi, cilvēkiem ir kā ģimenes locekļi. Līdz ar to, piemēram, dodoties uz ilgāku laiku ārpus dzīvesvietas vai apmeklējot veterinārārstu, ir nepieciešamība savus mīluļus pārvadāt. Savukārt, lai nokļūtu galamērķī, tiek izmantots gan privātais auto, gan sabiedriskais transports, bet tālākiem ceļojumiem – arī gaisa vai ūdens satiksme. LV portāls skaidro, kāpēc un kādas prasības jāievēro, pārvadājot mājas (istabas) dzīvniekus.

Lasīt tālāk...

Kur suns drīkst uzturēties bez pavadas

Pavadas lietošanas nosacījumi attiecas uz visiem suņiem, arī pašiem mazākajiem. Noteikumi dažādās pašvaldībās var atšķirties, bet tur, kur suns var atrasties bez pavadas, dzīvniekam vienmēr ir jābūt kontrolējamā attālumā. Ko nozīmē kontrolējams attālums, kur suns drīkst un kur nedrīkst atrasties bez pavadas, skaidro LV portāls.

Lasīt tālāk...

Ja suns līdz 4 mēnešu vecumam nav apzīmēts ar mikroshēmu

Veterinārmedicīnas likuma 59. panta 14. un 17. punktā dzīvnieku īpašniekam vai turētājam ir noteikts pienākums nodrošināt suņa profilaktisko vakcināciju pret trakumsērgu, kā arī nodrošināt, lai suns līdz četru mēnešu vecumam tiek apzīmēts ar mikroshēmu. Kāda atbildība paredzēta par šā pienākuma nepildīšanu, un kas veic pārkāpuma procesu (kurā likumā tas ir paredzēts)?

Lasīt tālāk...

Kam jārūpējas par mājdzīvnieku, ja tā īpašnieki ievietoti slimnīcā

Situācija: no daudzdzīvokļu mājas (pilsētas) vienā dienā uz psihoneiroloģisko slimnīcu tika nogādāti visi ģimenes locekļi, taču dzīvoklī palika ģimenes suns. Sunītis palika dzīvot dzīvoklī. Dzīvokļa atslēgas tika nodotas kaimiņam. Personas vairākas dienas atrodas slimnīcā, un tajā laikā kaimiņi cenšas pēc iespējām rūpēties par sunīti. Kam būtu jārūpējas par viņu?

Lasīt tālāk...