Viņiem bail no salūta!!!
Tuvojas gada noslēgums un Jaunā gada sagaidīšanas svinīgais brīdis. Daudziem dzīvniekiem, īpaši suņiem ir paniskas bailes no uguņošanas. Laikus parūpējaties par dzīvnieka drošību. Obligāti uzlieciet sunim kakla siksnu, kurā ierakstīts jūsu tālruņa Nr. Vienkāršs un ātrs variants ir kādu posmu kakla siksnas notīt ar leikoplastu , uzrakstot tālruņa Nr. uz notītās daļas. Izdari to tūdaļ!
Atcerieties - mūsu svētku sajūta ne vienmēr sakrīt ar dzīvnieka izjūtām brīžos, kad mēs priecājamies un par kaut ko sajūsmināmies. Neiztrūkstošā gadumijas svētku atribūtika – gaidāmās uguņošanas - ļoti biedē praktiski visus mājdzīvniekus. Salūti ir viens no faktoriem, kāpēc pēcsvētku laikā dzīvnieku patversmes ir pārpildītas ar izmisušiem un apjukušiem ģimeņu četrkājainajiem mīluļiem.
Nav universālas receptes, kā pasargāt dzīvnieku, kurš baidās no trokšņiem. Katrs saimnieks, pazīstot savu mīļdzīvnieku, var izvēlēties piemērotāko:
• Salūta laikā ievest dzīvnieku telpā, kur nav logu un viņš nedzird trokšņus. Var ieslēgt radio, lai novērstu dzīvnieka uzmanību.
• Ja nav iespēja nodrošināt ar šādu telpu, tad ļaut dzīvniekam palīst zem dīvāna, gultas vai galda.
• Ikdienā ārā dzīvojošos suņus un kaķus, ielaist mājā.
• Ja suns vai kaķis meklē patvērumu pie jums gultā, krēslā – neatgrūdiet, bet mierīgi samīļojiet savu mīluli un rāmā balsī stāstiet, ka viss ir labi, ka nav jābaidās.
• Izturēties kā parasti, lai dzīvnieks saprot, ka cilvēks nebaidās un cilvēkam viss ir kārtībā, jo sunim papildus uztraukumu rada tas, ka viņš nesaprot, kā aizsargāt cilvēku.
• Nebūt ekstrēmistam un nemēģināt dzīvnieku, kurš jau baidās, šādā laikā speciāli vest laukā, vērt vaļā logus utt.
Parūpējieties laikus par sava mīluļa labsajūtu, lai svētku laikā dzīvnieks nepaliek bez pieskatīšanas, kā arī veiciet priekšdarbus, lai noklīšanas gadījumā jūsu draugs maksimāli ātrā laikā atgrieztos mājās:
• Obligāti kaklasiksniņā ierakstiet savu tālruņa numuru.
• Glabājiet datorā mīluļa skaidru foto, lai uzreiz portālos un sociālajos tīklos variet izsludināt dzīvnieka pazušanu un foto izsūtīt patversmēm, kā arī izdrukāt sludinājumu lapiņas.
• Ja dzīvnieks ir dzīvoklī, tad, tuvojoties uguņošanas laikam, nolieciet lietas, kuras bailēs skraidot, lecot, dzīvnieks var sasists, saplēst.
• Aizveriet balkona durvis un logus. Atstājiet vaļā vannas istabas durvis, jo esot viens, bailēs no trokšņiem suns un/vai kaķis parasti mēģina slēpties vannas istabā.
• Ar kritisku aci apskatiet savas mājas žogu, vai nevajag aizlāpīt kādu caurumu, pa kuru, pārbijies no salūta trokšņa, zaudējis koordināciju – nezināmā virzienā var aizbēgt jūsu mīlulis.
Pārnākot mājās un redzot baiļu izraisītu nelielu postažu, nebariet mīluli.
Ja tomēr gadās nelaime un dzīvnieks noklīst, noteikti meklējiet savu pazudušo draugu - apzvaniet patversmes, lieciet sludinājumus, meklējiet vietā, kur dzīvnieks pazudis. Galvenais, nezaudējiet cerību, turpiniet meklējumus, līdz atrodiet viens otru!
Rūpēs par astaiņiem un viņu saimniekiem,
Ulubeles komanda