Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Vecumnieku novadā konstatēts novārdzinātu liellopu ganāmpulks

Vakar, 2021. gada 8. aprīlī, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ziņo, ka kādā lauku saimniecībā Vecumnieku novadā konstatēts novārdzinātu liellopu ganāmpulks. Mūsos uzplaiksnī cerība, ka dzīvniekiem tiks palīdzēts.
Tomēr šī cerība tūlīt pat izplēn, jo viss notiek, kā ierasts...
PVD “pierunā” saimnieku nogādāt dzīvniekus kautuvē, ierosinot administratīvo lietu pret saimniecības īpašnieku!
Respektīvi, iestāde, kuras tiešais pienākums ir kontrolēt dzīvnieku labturību valstī, ir lēmusi, būtībā, iznīcināt lietiskos pierādījumus - lopus, lai šo gadījumu kvalificētu kā administratīvo pārkāpumu, nevis ierosinātu krimināllietu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Tātad šie vismaz 11 mirušie dzīvnieki ir nevērtīga masa, kuru neaizsargā mūsu valsts tiesību akti?
48 (!!!) dzīvas, justspējīgas būtnes pēc ciešanu pilnas dzīves briesmīgos apstākļos mīļā miera labad tiek vienkārši aizraidītas uz kautuvi pēc principa “nav dzīvnieka – nav problēmu”!
Turklāt PVD apliecina, ka konkrētā saimniecība jau iepriekš bijusi tā redzeslokā saistībā ar dzīvnieku labturības prasību ignorēšanu. Tomēr dienesta reālā rīcība seko tikai tad, kad liela daļa dzīvnieku jau ir miruši. Vai tā ir norma, ka atbildīgās iestādes un personas rīkojas vien tad, kad ir jau daudz par vēlu?
Tāpēc īpaši cinisks visā šajā kontekstā šķiet dienesta lūgums ziņot par dzīvnieku labturības pārkāpumiem vai cietsirdību pret dzīvniekiem. Ar kādu mērķi? Lai birokrātijas riteņos samaltu arvien vairāk dzīvību?

 

 

Iet atpakaļ