Vai šobrīd esošo kaķu īpašnieki tiks padarīti par likumpārkāpējiem?
Dzīvnieku aizsardzības organizāciju ieteikumi konkrēti MK noteikumu Nr 359 izmaiņām:
- Reģistrācijas noteikumos noteikt un precizēt visus dzīvnieku reģistrācijas gadījumus, tostarp, kādām sugām un kādā laikā veicama reģistrācija, ja šie laiki atšķiras.
- Noteikt un precizēt reģistrācijas termiņu, kaķiem un mājas (istabas) seskiem, ja tie tikuši atsavināti (pārdoti, nodoti, atdoti citai personai) pirms notikusi dzīvnieka reģistrācija uz dzīvnieka pirmā īpašnieka.
- Ar mājas (istabas) dzīvnieku reģistrāciju saistītajām prasībām šajos noteikumos jābūt vienādām neatkarīgi no vietas, kur dzīvnieks ir nokļuvis vai tiek turēts. Nav racionāli, ka tikai nonākot patversmē dzīvnieku pirmo reizi reģistrē. Tādi varētu būt atsevišķi gadījumi, tomēr sabiedrībai nebūtu jāuzņemas konkrēta dzīvnieku vairotāja bezatbildības slogs.
- Kāds ir pamatojums uzlikt pienākumu čipēt, reģistrēt kaķeni vai sesku mātīti 10 dienu termiņā pēc dzemdībām? Kā tieši Zemkopības ministrijas ierēdņi ir iedomājušies šo procedūru veikšanu? Vai kaķeni, kurai ir jaundzimušie, kas vēl ir tik nevarīgi, atraut no mazuļiem un stresot vedot pie veterinārārsta? Uzskatam, ka MK noteikumiem ir saprotami jānosaka, ka nekastrētiem mājas (istabas) dzīvniekiem, kurus izmanto (izmantos) pavairošanai, ir jābūt jau reģistrētiem PIRMS notiek vairošanas process.
- NAV samērīgi šobrīd uzlikt par pienākumu čipēt/reģistrēt/izsniegt ES pases visiem kaķiem, kuri laukos tiek laisti ārā, ņemot vērā Latvijas iedzīvotāju maksātspēju, jo šī pakalpojuma komplekts izmaksā vismaz 50-60 eur vienam dzīvniekam. Tā vietā pietiktu ar dzīvnieka sterilizāciju, vakcināciju un reģistrēšanu LDC vienotajā reģistrā, un, ņemot vērā dzīvnieku aizsardzības organizāciju ieteikumu, varētu likt maksāt ikgadējo nodevu tikai tiem, kam dzīvnieki nebūtu sterilizēti.