Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Uzvara dzīvnieku labā!

Beļģijas valdība 2013.gada 12.jūlijā atbalstīja Sociālo lietu un sabiedrības veselības ministres Loretes Onkelinksas (Laurette Onkelinx) iesniegto priekšlikumu aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkū. Likumprojekts vēl jāapstiprina parlamentā. Ar šo soli Brisele seko Austrijas un Lielbritānijas piemēram – nepieļaut nekādu savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkū, jo nav iespējams nodrošināt to labturību.

Gandrīz desmit gadus dzīvnieku aizsardzības biedrība GAIA (Global Action in the Interest of Animals) ir veikusi pētījumus par nepiemērotajiem cirkus dzīvnieku turēšanas apstākļiem, 2003.gadā publiskojot pētījumu rezultātus un atklājot sabiedrībai savvaļas dzīvnieku sliktos dzīves apstākļus.

Neskatoties uz 2012.gadā Beļģijā spēkā stājušos likumu par cirkus dzīvnieku labturības prasībām, GAIA turpināja cīņu pret savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkū, jo tiem ir īpašas turēšanas prasības, ko cirkus nevar nodrošināt. Biedrības aktīvisti uzrunāja Beļģijas pašvaldības, kā rezultātā vairāk nekā 130 Beļģijas pilsētas ir atteikušās no savvaļas dzīvnieku izmantošanas cirkū to teritorijās.

Ar jauno likumu aizliegums izmantot savvaļas dzīvniekus cirkū attieksies uz visu valsts teritoriju. Tā neapšaubāmi ir liela uzvara dzīvnieku labā.

Materiāls sagatavots pēc: http://www.gaia.be/nl/nieuws/ministerraad-keurt-verbod-wilde-dieren-in-circussen-goed

 

Iet atpakaļ