Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

TV raidījums Suns meklē mājas – palīdz patversmēs nokļuvušajiem dzīvniekiem

suns meklē mājas

Akcija - Suns meklē mājas – turpinās!

Zvani 90006388 un ziedo (1 zvans = 1.42eur)

Ieskaties portāla sludinājumu daļā, lem atbildīgi, adoptē patversmes dzīvnieku.

Palīdzi patversmēs nokļuvušajiem dzīvniekiem visā Latvijā.

Ziedojumu akcijas norises datums 2014.gada 6.decembris - 2015. gada 11.janvāris

TV raidījuma „Suns meklē mājas” sezonas noslēgumā TV3 sadarbībā ar SMS Credit un nodibinājumu „dzivniekupolicija.lv” īsteno labdarības akciju - līdzekļu vākšana Latvijas dzīvnieku patversmēm dzīvnieku uzturēšanai.

Akcijas laikā saziedotie līdzekļi tiks sadalīti starp dzīvnieku patversmēm, kuras būs izteikušas vēlmi piedalīties akcijā, ievērojot dalības noteikumus.

Akcijas mērķis ir veicināt atbildīgu izturēšanos pret dzīvniekiem un informētsabiedrību par pazudušajiem, atrastajiem un jaunas mājas meklējošiem mājdzīvniekiem patversmēs visā Latvijas teritorijā ar Dzīvnieku policijas portāla starpniecību, kā arī sabiedrības izglītošana par mājdzīvnieku labturības noteikumiem un nepieciešamību sakārtot mājdzīvnieku uzskaites sistēmu. Tas būtiski uzlabos sabiedrības informētību par rīcību, ja dzīvnieks ir pazudis, kā arī par iespējām to meklēt. Der zināt un atcerēties - ikvienam patversmē nonākušam dzīvniekam ir tiesības 14 dienas gaidīt saimnieku un, iespējams, cerēt arī uz adopciju sākot no 15.dienas. Dzīvnieku patversmes aktīva, sistemātiska un sekmējoša iesaistīšanās dzivniekupolicija.lv portāla darbā ir uzskatāma par būtisku priekšnoteikumu akcijā saziedoto līdzekļu sadalē.

Akcijas ziedojumu tālrunis – 90006388

Labdarības akcijas 06.12.2014 – 11.01.2015 dalībnieces:

Ulubele (2 patversmes Stopiņu novads, Salaspils novads)

Astes un ūsas (1 patversme Alūksne)

Valmieras dzīvnieku patversme (1 patversme Valmiera)

Slokas dzīvnieku patversme (1 patversme Sloka)

Mežavairogi (2 patversmes Ķekavas novads, Rēzeknes novads)

Jēkabpils dzīvnieku patversme (1 patversme Jēkabpils )

Lauvas sirds (1 patversme Liepāja)

Rembo (1 patversme Ventspils)

Saldus dzīvnieku patversme (1 patversme Saldus)

Cēsu dzīvnieku patversme Lācīši (1 patversme Cēsis)

LLU VMF mazo dzīvnieku patversme (1 patversme Jelgava)

Nosacījumi patversmēm dalībai akcijā:

1. dzīvnieku patversme ir reģistrēta Pārtikas un veterinārajā dienestā;

2. dzīvnieku patversmei ir profils portālā www.dzivniekupolicija.lv:

2.1. profila lietotāji aktualizē dzīvnieku sludinājumus, lai ir pārskatāma dzīvnieku aprite, skaits, kā arī pārskata, vai ir ievadīta nepieciešamā informācija par dzīvnieku patversmi, tās atbalstīšanas iespējām vismaz 3 mēnešu laikā pēc akcijas norises;

2.2. dzīvnieku patversmes, kas vēlas izveidot profilu portālā www.dzivniekupolicija.lv, piesakās profila izveidei, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@dzivniekupolicija.lv un parakstot sadarbības līgumu.

 Tiešraides laikā 06.12.2014.g. un līdz akcijas beigām 11.01.2015. uz ziedojuma tālruni 90006388 ziedotie līdzekļi  akcijas dalībniekiem tiek pārskaitīti, tiklīdz pieejama pilna summa pēc saistību nokārtošanas ar ziedojuma tālruņa uzturētāju Lattelecom (vidēji 3 mēneši pēc akcijas norises) pie nosacījuma, ka akcijas dalībnieki godprātīgi pildījuši Sadarbības līguma nosacījumus:

1. dzīvnieku skaitu ziedojumu proporcionālai sadalei starp akcijas dalībniekiem aprēķina pēc patversmē esošo un uzņemto dzīvnieku skaita, kuri ievietoti publiskā bezmaksas portāla www.dzivniekupolicija.lv sludinājumu sadaļā patversmju izveidotajos bezmaksas profilos laika periodā no 01.12.14 līdz 01.03.2015;

2. portālā šajā periodā ir jāievieto info par ikvienu dzīvnieku 7-10 dienu laikā, kad nokļuvis patversmē, kur atrasts, ja klaiņojis un kas ar viņu tālāk notiek - atpakaļ mājās, adoptēts, vēl patversmē vai miris;

3. par ziedojuma saņemšanu starp nodibinājumu „dzivniekupolicija.lv” un akcijas dalībnieku tiks noslēgts atsevišķs līgums;

4. patversmes - dalībnieces, iesniedzot finanšu atskaites, varēs novirzīt saņemtos līdzekļus jebkurai akūti nepieciešamai patversmes izdevumu pozīcijai, to attiecīgi pamatojot saturiskajā atskaitē, t.i., barībai, veterinārijai, labiekārtošanai, inventāra (būru, rīku, datoru, fotoaparātu utt) iegādei, darbinieku (kopēju, palīgu, dažādu speciālistu) algošanai vai pakalpojumu apmaksai.

5. par ziedojuma izlietojumu akcijas dalībnieks iesniedz atskaiti (saturisko atskaiti par izlietojumu un finanšu atskaiti ar pamatojuma dokumentiem divos eksemplāros nodibinājumam „dzivniekupolicija.lv” un TV3). Patversmju iesniegtās atskaites par saņemto ziedojumu izlietojumu tiks publiskotas.

 Par raidījumu ciklu “ Suns meklē mājas”:

TV3 ekrānos no 11.oktobra līdz 29.novembrim sestdienu vakaros 19:35 skatāms emocionāls un sirsnīgs raidījums Suns meklē mājas, kurā Latvijā dzīvojošās ģimenes izvēlas sev četrkājaino draugu no patversmes. Kopā tie ir 8 raidījumi, kas veidoti sadarbībā ar biedrību "Dzīvnieku pansija Ulubele", kura apsaimnieko Līču patversmi - dzīvnieku skaita ziņā lielāko patversmi Latvijā (vidēji 200 suņi, 80 kaķi). Raidījumā piedalās 40 suņi no Līču patversmes. Raidījuma aizkadrā dzīvnieku labsajūtu uzrauga Ulubeles darbinieki un kinologs Valdis Reinbergs. Raidījuma cikla Suns meklē mājas laikā tiek popularizēts Ulubele ziedojumu tālrunis 90006083 un ziedotie līdzekļi tiks novirzīti Līču patversmes dzīvnieku mītņu labiekārtošanai.

8 sestdienas vakarus skatītāji jūt līdzi pieciem patversmes suņiem, kuri palikuši bez saimniekiem, dodas pie savas ģimenes – iepazīties un kopīgos pārbaudījumos atrast vienam otru – vienam suņukam jaunu ģimeni, vienai ģimenei – visatbilstošāko mājas mīluli. Pareizi izvēlēties palīdz gan speciālisti, gan raidījuma vadītāja Māra Mennika, kura savas ģimenes apgādībā pieņēmusi suni Draudziņu. Raidījumi raisa cilvēkus kļūt līdzjūtīgākiem, sniedz iespēju bērniem mācīties atbildīgu attieksmi pret dzīvo radību un palīdz patversmes dzīvniekiem nokļūt mājās.

Raidījumu laikā jaunus saimniekus atraduši 20 suņi no 40 Līču patversmes iemītniekiem – raidījuma dalībniekiem.

Ar raidījumu vien palīdzība nebeidzas – TV3 ir apņēmies atrast mājas visiem „Suns meklē mājas” ķepaiņiem un uzrīkot vērienīgu palīdzības akciju patversmju iemītniekiem.

 

Iet atpakaļ