Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Trikātas pagastā konstatē cietsirdīgu izturēšanos pret suni

Foto: PVD

Beverīnas novada Trikātas pagastā, kādas privātmājas pagalmā, Valsts policija konstatējusi bezpalīdzīgā stāvoklī atstātu suni.

Saimniece, atrodoties ilgstošā prombūtnē, atstājusi dzīvnieku bez aprūpes - piesietu ķēdē, bez barības un ūdens.

Novārdzinātais suns nogādāts dzīvnieku patversmē.

Pārtikas un veterinārais dienests, saņemot informāciju no Valsts policijas, nekavējoties iesaistījās lietas izmeklēšanā. Apskatot dzīvnieku, inspektori konstatēja, ka tas ir acīmredzami vājš un izbadējies. Ķēde, kurā suns ilgstoši bijis piesiets, ir ieaugusi suņa skaustā. Ķēdes atstātās brūces dzīvniekam radījušas sāpes un ciešanas.

Valsts policija lietas materiālus nodevusi Pārtikas un veterinārajam dienestam, kas uzsācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku.

Pārtikas un veterinārais dienests atgādina – pametot dzīvesvietu uz ilgāku laiku, obligāti jāparūpējas arī par tur atstātajiem dzīvniekiem. Tiem laikus jāsameklē vai nu aprūpētājs, vai cits īpašnieks! Par bezpalīdzīgā stāvoklī atstātu dzīvnieku ir paredzēta administratīvā atbildība. Šajā gadījumā naudas sods, kuru fiziskai personai var piemērot par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, ir no 7 līdz 350 eiro ar vai bez dzīvnieka konfiskācijas.

Foto - Trikātas pagastā konstatē cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku

 

Avots: PVD

 

 

Iet atpakaļ