Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Šariks atgūstas pēc pārdzīvotā; rosinās likumā nostiprināt atbildību par dzīvnieku

Publicitātes foto: lsm.lv

18. jūlijs, 11:06
A
utori:Pieci.lv; Rūdolfs Balodis, Pieci.lv

Šariks ir suns, kas nonāca mediju uzmanības loka pēc tam, kad viņš bija ļoti smagi sakodis savu saimnieci. Tikai vēlāk izrādījās, ka pirms tam saimniece pret suni izturējusies nežēlīgi, turējusi badā, aukstumā un šaurā sprostā. Tagad dzīvnieku aizsardzības biedrības izmisīgi cer, ka šis būs gadījums, kas ļaus sakārtot likums, nevis vienkārši dzīvnieku iemidzināt. Par tikšanos ar Šariku stāsta pieci.lv žurnālists Rūdolfs Balodis.

Dzīvnieku patversme “Ulubele” atrodas priežu meža vidū. Riešana te sadzirdama jau no attāluma un, kad ierodos, tā īslaicīgi pieaug spēkā. Suņi izmitināti nožogojumos vai pieķēdēti pie mājiņas, un to šeit kopumā ir ap 300. Kaut arī tas nav acīmredzams, vairāki četrkājainie mīluļi cietuši no vardarbības – stāsta patversmes administratore Ieva:

„Ik pa laikam ir kāds bēdīgāks gadījums, kur suns vairāk cietis. Bieži gan nav nekādas liecības, bet par to liecina paša suņa uzvedība – kā viņš izturas pret cilvēku. Ir tie, kas aiz bailēm paliek agresīvi. Ir savukārt otrs tips, kas aiz bailēm ieraujas stūrī, trīc un nelaiž sev klāt.”

Apmeklējuma laikā es satieku arī Šariku – suni, kura stāsts daudz apspriests medijos. Sākotnēji policija ziņoja par suni, kurš Juglā smagi sakoda kādu sievieti un aizvien nav noķerts. Vēlāk atklājās viņa dzīvesstāsts – nepienācīgi aprūpēts un ar brezenta saiti piesiets, viņš ilgstoši turēts graustā. Vēlāk suni noķēra patversmes “Ulubele” darbinieki un nogādāja pie sevis.

Apmeklējuma dienā Šariks ir nedaudz apslimis un guļ savā mājiņā. Patversme “Ulubele” jau paziņojusi, ka neļaus viņu iemidzināt, un tagad ierosināta lieta pret cietušo saimnieci par labturības normu neievērošanu un, iespējams, cietsirdīgu attieksmi pret dzīvnieku.

Patversmes vadītāja Ilze Džonsone stāsta, ka šī tiesvedība ir ļoti nozīmīga:

„Tieši šis Šarika gadījums ir ļoti spilgts piemērs, kur mums izdevies [panākt], ka policija suni vienkārši nolikvidē. Mēs gribam iziet visas procesa sadaļas, lai beidzot saprastu, kas ir jāmaina normatīvajos aktos un kas ir jādara, lai pēc iespējas ātrāk un bez jebkādiem birokrātijas līkločiem mēs varētu saukt pie atbildības pašu saimnieku, ja viņš izrādās vainīgs.”

Juridiski suns ir īpašums, tāpēc atbildība par to jāuzņemas saimniekam. Realitātē tā nav vienmēr, apgalvo Ilze Džonsone. Arī Šarika gadījumā īpašnieka atbildība netika vērtēta, kamēr medijos nenonāca ziņa par suņa turēšanas apstākļiem.

tl_files/bildes/logotipi/lsm_logo.pngRaksts pilnībā lasāms Lsm.lv: http://www.lsm.lv/lv/raksts/dziivnieki/dzive/sariks-atgustas-pec-pardzivota-rosinas-likuma-nostiprinat-atbildibu-par-dzivnieku.a138028/

 

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija

tl_files/bildes/logotipi/EEZ_DAP.jpg

Iet atpakaļ