Saimnieka novārtā atstātā suņa Ārčija liktenī iesaistījusies Ģenerālprokuratūra
Suns Arčijs nebūs cietis velti - administratīvā pārkāpuma process par suņa labturības prasību pārkāpumiem pieņēmis vēl Latvijā līdz šim nebijušus apgriezienus - suņa tiesiskajā aizsardzībā iesaistījusies Ģenerālprokuratūra.
No 17.01.2021.g. līdz pat šim brīdim biedrībai "Dzīvnieku pansija Ulubele" tā bijusi kā cīņa ar vējdzirnavām: biedrība vainota dzīvnieka zādzībā (lai gan dzīvnieku izņēmusi policija administratīvā pārkāpuma procesa ietvaros, dzīvnieku nododot glabāšanā dzīvnieku patversmei, kā to nosaka tiesību akti); masu medijos grauta biedrības (un dzīvnieku aizsardzības organizāciju kopumā) reputācija - tomēr tas ir bijis tā vērts.
Biedrība "Dzīvnieku pansija Ulubele" savos sociālajos tīklos dalās ar šo vēsti:
mūsu daudz cietušā suņa Arčija lietā tika veikta prokurora pārbaude, kuras laikā konstatēts, ka Pārtikas un Veterinārā dienesta lēmums Arčija lietā ir prettiesisks un nepamatots.
08.06.2021. iesniegts prokurora protests, ar kuru tiek lūgts:
– nekavējoties ierosināt tiesvedību, lai spriestu taisnu tiesu attiecībā uz visu Arčija, Ulubeles un viņa nežēlīgā saimnieka lietu.
– atcelt 2 PVD lēmumus par administratīvo pārkāpumu, piemēroto sodu un rīcību ar mantu un dokumentiem.
– konfiscēt Arčiju, lai viņš vairs neatgrieztos pie sava mocītāja. Līdz tiesvedības beigām viņa mājas būs Ulubele, kur viņš tiks aprūpēts un mīlēts.
– galu galā – par to, ka Arčija bijušajam saimniekam (ja viņu tā var nosaukt) ne vien jāšķiras no Arčija, bet arī jāpiemēro 1000 eiro naudassods.
Īpaši svarīgi, ka šis ir juridisks precedents, kas uz visiem laikiem izmaina izpratni par attieksmi un atbildību mūsu mazo brāļu priekšā.
Cīņa, protams, nav galā un gara tiesvedība vēl tikai sāksies, taču šis ir ļoti nopietns signāls tiem, kuri dzīvnieku uzskata par priekšmetu un kuriem šķiet, ka ar šo priekšmetu var darīt, ko vēlas.
Šī lieta kā viens no praktiskajiem piemēriem tika prezentēta arī nodibinājuma "dzivniekupolicija.lv" rīkotajā diskusijā “Cietsirdība pret dzīvniekiem – tiesiskais regulējums, nodarījuma sastāvs, sodi, to piemērošana”, 30.04.2021.g. un iekļauta Kopsavilkumā.
Ir patiess gandarījums, ka dzīvnieka ciešanas netiek uzskatītas par mazsvarīgām. Tiesiskais regulējums gan administratīvo pārkāpumu procesā, gan kriminālprocesā jau ir sakārtots tā, lai cietušie dzīvnieki netiktu atstāti to mocītāju rīcībā - dzīvnieka konfiskācijai nevajadzētu palikt tikai kā atsevišķiem likumu pantiem, bet gan kļūt par realitāti!
Jā, cīņa vēl nebūt nav galā! Bet arī šis tiesiskais posms ir ļoti nozīmīgs gan Arčijam, gan citiem suņiem, kuri ķēdes galos vai šauros sprostos atstāti "māju sargāšanai" vienatnē.
Ne katram cilvēkam vajag suni, bet katram sunim ir vajadzīgs cilvēks - klātesošs, dzīvnieka vajadzības saprotošs!