Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Rīgā notikusi pirmā atklātā kanisterapijas nodarbība

Publicitātes foto no pasākuma

Šodien Rīgā, Vērmanes dārzā notika pirmā atklātā suņu terapijas jeb kanisterapijas nodarbība, kurā psihologi un kanisterapijas eksperti stāstīja par kanisterapijas efektivitāti un ieguvumiem, kā arī sertificēti treneri ar speciāli šim mērķim apmācītiem suņiem sniedza bērniem kanisterapijas paraugdemonstrējumu.

Pasākums tika organizēts, lai aicinātu ikvienu iesaistīties dzīvnieku barības Pedigree un Whiskas ražotāja organizētajā labdarības akcijā „Dāvā bērniem mīluļu siltumu!”, kuras rezultātā Latvijas SOS ciematu bērniem tiks dota iespēja saņemt kanisterapijas nodarbības.

Kanisterapija (terapija ar speciāli apmācītiem suņiem) – ir fiziskās un psiholoģiskās rehabilitācijas veids. Terapijas efekts tiek panākts, pacientam kopā ar suni pildot dažādas sarežģītības uzdevumus un vingrinājumus, trenējot motoriku un runas attīstību. Tāpat tiek trenēta pašapziņa un iniciatīva, attīstītas komunikācijas prasmes un spēja rūpēties par dzīvo radību. Darbošanās ar dzīvnieku rada pozitīvas emocijas un šīs iemaņas tiek trenētas nemanot. Terapeiti novērojuši, ka dzīvnieki jūt, kas cilvēkam nepieciešams, un to arī sniedz.

„Mūsdienu sabiedrībā ikdienas steigā aizmirstam ievērot citus, izrādīt empātiju. Suņi ir tie, no kuriem mēs šīs īpašības varam mācīties un kuri tās iemāca mūsu bērniem – draudzēties, dalīties, dot otram, neprasot neko pretī. Ļoti lielu ieguldījumu kanisterapija dod dažādu psiholoģisku traumu gadījumā, bet neatsverama loma bērnu attīstībā ir arī dzīvniekam ģimenē,” stāsta ģimenes psihoterapeite Aina Poiša.

„Esam priecīgi par šo akciju, kuras laikā, iegādājoties barību saviem mājdzīvniekiem, ikviens var vienlaicīgi izdarīt arī labu darbu – palīdzēt SOS bērnu ciematu ģimenēs augošajiem bērniem satikt suņus – terapeitus. Daudziem no bērniem, kuri aug SOS ģimenēs, ir bijusi traumatiska agrīnās bērnības pieredze, tāpēc viņiem ir nepieciešams īpašs atbalsts un palīdzība, lai spētu atgūties, pārvarēt trauksmi un sekmīgi attīstīties. Protams, ik dienu par viņiem rūpējas un gādā SOS vecāki, bet ir situācijas, kad palīdzēt var tikai speciālas terapijas, un kanisterapija ir ļoti laba metode darbā ar bērniem,” stāsta Ilze  Paleja, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore.

„Kanisterapiju pielieto ļoti daudzām diagnozēm - autisms, fiziska un garīga atpalicība, Dauna sindroms, bērnu cerebrālā trieka, depresija un daudzām citām. Ar terapijas palīdzību var mazināt arī fiziskās un psiholoģiskās vardarbības sekas, komunikācijas problēmas un runas aizturi. Arī bailes no suņiem ārstē ar kanisterapiju," stāsta kanisterapijas eksperte Vladislava Akimova.

„Esam daudz dzirdējuši par dažāda veida dzīvnieku terapijām. Terapija ar suņiem Latvijā ir jaunums un vēl nav plaši pazīstama, tomēr tās efektivitāte pasaulē tiek augsti vērtēta. Ar šīs kampaņas palīdzību gribam parādīt, ka arī mūsu pašu ģimenes locekļi – kaķi un suņi, speciāli tos apmācot, spēj sniegt līdzvērtīgu efektu,” stāsta Mindaugas Rupšys,  Mars Inc. Korporatīvo attiecību vadītājs Baltijā.

Maijs visās Baltijas valstīs kļūs par mājas mīluļu mēnesi, jo ikviens dzīvnieku barības Pedigree vai Whiskas pirkums visos veikalu tīklos palīdzēs SOS bērnu ciematu bērniem satikt suņus - terapeitus kanisterapijas nodarbībās. No 1.maija līdz 31.maijam, iegādājoties jebkuru Whiskas vai Pedigree dzīvnieku barību, 3% no katra iegādātā produkta vērtības tiks ziedoti dzīvnieku terapijas nodrošināšanai SOS bērnu ciematu ģimenēs augošajiem bērniem.

 

Par SIA Mars Latvia
Pedigree un Whiskas ir ASV korporācijas Mars Incorporated zīmoli. Pašlaik Pedigree un Whiskas ir vieni no vadošajiem suņu un kaķu barības produktiem pasaulē. Pedigreeun Whiskasdaudzpusīgie produkti satur pietiekamā daudzumā vitamīnus, šķiedrvielas un proteīnus visiem mājas mīluļa dzīves posmiem.
 
Par SOS bērnu ciematiem
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un uztur ģimeņu atbalsta centrus vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), kā arī SOS jauniešu mājās Jelgavā un Iecavā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 150 bērni un jaunieši no visas Latvijas.

 

Papildu informācija:

Ilze Leimane, komunikācijas konsultante, tālr.: (+371) 26536677,  e-pasts: Ilze.Leimane@hauska.com

 

 

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija

tl_files/bildes/logotipi/EEZ_DAP.jpg

Iet atpakaļ