Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

PVD Rīgā, Lokomotīves ielā izņem antisanitāros apstākļos turētus dzīvniekus

Pārtikas un veterinārais dienests no kāda dzīvokļa Rīgā, Lokomotīves ielā, administratīvā pārkāpuma lietvedības ietvaros, izņēmis deviņus suņus, ezi, krupi un trīs peles, jo to īpašnieki nespēja nodrošināt dzīvniekiem atbilstošus turēšanas apstākļus. Dzīvnieki nogādāti patversmē.

Sūdzību par iespējamiem dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem kādā Lokomotīves ielas nama dzīvoklī, Pārtikas un veterinārais dienests saņēma februārī.

Pēc tam, kad divas reizes dienestam neizdevās veikt pārbaudi, jo dzīvokļa īpašnieki atteicās inspektorus ielaist dzīvoklī, savukārt nedz Valsts policija, nedz Pašvaldības policija neredzēja tiesisku pamatu iekļūšanai pārbaudes vietā bez īpašnieku piekrišanas, Pārtikas un veterinārais dienests lūdza Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai piekrišanu administratīvās vietas Rīgā, Lokomotīves ielā pārbaudei.

Kad tiesa deva atļauju veikt administratīvā pārkāpuma izdarīšanas vietas apskati, bet īpašnieki joprojām atteicās ielaist PVD inspektorus, Pārtikas un veterinārais dienests, piesaistot Valsts policiju, pašvaldības policiju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Neatliekamo medicīnisko palīdzību, iekļuva dzīvoklī bez saimnieku piekrišanas un veica pārbaudi.

PVD konstatēja, ka dzīvoklī antisanitāros apstākļos – atkritumos, kas aizņem lielāko telpas daļu, mīt sieviete un vīrietis kopā ar deviņiem suņiem, trim pelēm, ezi un krupi. Visi dzīvnieki pārbaudes laikā izņemti un nogādāti dzīvnieku patversmē.

Diemžēl gadījumi, kad nav iespējams veikt pārbaudi personas dzīvesvietā bez tās piekrišanas, mēdz notikt bieži - Latvijas normatīvie akti nedod tiesības Pārtikas un veterinārajam dienestam bez īpašnieka atļaujas veikt pārbaudi privātīpašumā. Šādos gadījumos Pārtikas un veterinārais dienests sadarbojas gan ar pašvaldības policiju, gan ar Valsts policiju, taču ne vienmēr arī šim institūcijām ir tiesisks pamats iekļūt personu dzīvesvietā bez to piekrišanas.

2015. gadā, reaģējot uz sūdzībām par iespējamiem dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem, PVD ir veicis 578 pārbaudes, 210 gadījumos konstatējot labturības prasību pārkāpumus. Administratīvo lietu ietvaros 16 gadījumos PVD ir pieņēmis lēmumu par dzīvnieku izņemšanu.

“Inspektoru iekļūšana personu dzīvesvietā, ir tikai daļa problēmas”, saka PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga, “Lielākoties cilvēki, kuriem nākas atņemt dzīvniekus, nav Latvijas turīgākie iedzīvotāji. Turklāt dažkārt tie nespēj novērtēt reālo situāciju un savas iespējas uzturēt lielu skaitu dzīvnieku. Ja dzīvniekus nākas izņemt, to bijušajiem īpašniekiem ir jāsamaksā gan administratīvais sods, gan jāsedz dzīvnieku izmitināšana patversmē. Dažkārt šie rēķini sasniedz tūkstošos mērāmas summas. Maz ticams, ka cilvēki to spēs apmaksāt. Parādi tiks nodoti tiesu izpildītājiem, kuriem nāksies aprakstīt šiem cilvēkiem piederošo mantu. Tāpēc PVD lēmumu par dzīvnieku izņemšanu pieņem tikai gadījumos, kad tam patiešām ir nopietns pamats”.

Foto no pārbaudes:

Avots: PVD

 

 

Iet atpakaļ