Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

PUTNU MAZUĻI NAV JĀGLĀBJ

Atrodot putnu mazuli, vairumā gadījumu tas jāatstāj turpat, kur atrasts, neatņemot mazuli tā vecākiem. Latvijas Ornitoloģijas biedrība atgādina, ka svarīgi ir neiejaukties dabas procesos, lai, vēloties darīt labu, cilvēks nekaitētu putnu dzīvei un dabiskajai kārtībai tajā.

“Ik gadu saņemam satrauktus jautājumus par to, ko darīt ar atrastu putnu mazuli. Vēršam uzmanību, ka putnu mazuļi nav jāglābj. Putni mēdz atstāt ligzdas, vēl nemācēdami lidot. Vecāki vēl aizvien pieskata šos putnus. Paturot prātā, ka vairākas putnu sugas arī ligzdo uz zemes, tur atrastie putni visticamāk atrodas savā īstajā vietā,” skaidro Latvijas Ornitoloģijas biedrības ornitologs Agnis Bušs.

Jāatceras, ka putnu mazuli nevajag aiztikt un nekādā gadījumā nedrīkst to nest uz savām mājām, tādejādi atņemot to putna ģimenei un tā tābrīža mājvietai.

Gadījumā, ja ir atrasts putnu mazulis, labākā rīcība ir neiejaukšanās dabas procesos un putna atstāšana tur, kur tas ir ieraudzīts. Kritiskās situācijās, ja putns ir savainots,  par to ir jāziņo pašvaldībai, kurai jārīkojas saskaņā ar Dzīvnieku aizsardzības likuma 39. pantu, vai jāsazinās ar veterinārārstu.

Vairāk informācijas skatiet: Putnu mazuļi nav "jāglābj" - Latvijas Ornitoloģijas biedrība (lob.lv)

Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, Latvijas Ornitoloģijas biedrības komunikācijas konsultante

Iet atpakaļ