Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Precizēta trakumsērgas profilakses un apkarošanas kārtība

Otrdien, 27. augustā, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas izstrādātos grozījumus noteikumos, kas precizē kārtību, kādā tiek veikta dzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu. Izmaiņas noteikumos izstrādātas saskaņā ar Veterinārmedicīnas likumā noteiktajām prasībām.

Veterinārmedicīnas likumā noteikts, ka dzīvnieku īpašniekiem vai turētājiem ir pienākums nodrošināt suņu, kaķu un mājas (istabas) sesku vakcināciju pret trakumsērgu. Līdz šim bija noteikts, ka dzīvniekus pret trakumsērgu vakcinē reizi gadā. Savukārt jaunās prasības paredz, ka vakcināciju pret trakumsērgu praktizējošs veterinārārsts izdara saskaņā ar vakcīnas ražotāja veterināro zāļu lietošanas instrukcijā noteikto kārtību, izsniedzot Eiropas Savienības mājas (istabas) dzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību.

Izmaiņas Ministru kabineta (MK) 2010. gada 23. februāra noteikumos Nr. 178 „Trakumsērgas profilakses un apkarošanas kārtība” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv. Plašāka informācija par noteikumiem pieejama MK mājas lapā: saite

______________________________

Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv

 

Iet atpakaļ