Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Pateicoties dabas draugu aktivitātēm, Latvijas lūsis nu kļuvis par reāli aizsargājamu sugu

Informācija medijiem

12. aprīlis kopš vakardienas ir kļuvis par vēsturisku brīdi dabas aizsardzības jomā Latvijā  – mūsu zemes faunas lepnums un visas Eiropas Kopienas vērtība – Eirāzijas lūsis (Lynx lynx) ir godpilni ieņēmis savu vietu Latvijas īpaši aizsargājamo sugu sarakstā.

Jaunākajā Eiropas Komisijas aprīļa pārkāpumu lietu paketē ir iekļauta Latvija (INFR(2021)2260), saņemot aicinājumu saskaņot valsts tiesību aktus ar Dzīvotņu direktīvu (92/43/EEK), īpaši lūšu aizsardzības jautājumā. Attiecīgi vakar, 12.aprīlī, valdība apstiprinājusi grozījumus noteikumos, kas izslēdz lūsi no "Ierobežoti izmantojamo īpaši aizsargājamo sugu saraksta" un iekļauj "Īpaši aizsargājamo sugu sarakstā".

Dabas draugu cīņa par dabas daudzveidības, tajā skaitā mežu saglabāšanu un savvaļas sugu aizsardzību visā pasaulē nevienā laika posmā nav bijusi viegla. Vienmēr šai cīņas arēnā bijis jāstājas pretī gan neizpratnei, gan finansiāli spēcīgiem ekonomisko interešu lobijiem. Šādu – garu un grūtu, bet iedvesmojošu  – ceļu nācās iet arī mūsu Latvijas lūšu aizstāvībai. Bet nu pūles ir vainagojušās panākumiem – ar brīvības pasi lūsim un pašcieņas apliecinājumu sabiedrībai.

Biedrība «Latvijas ainavas» izsaka vislielāko pateicību visiem dabas draugiem, iesaistītajām vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijām, Vides konsultatīvajai padomei, Valsts kontrolei, mediju pārstāvjiem un publicistiem, īpaši laikrakstam «Neatkarīgajās Tukuma Ziņas», un visiem tiem vairāk nekā divpadsmit tūkstošiem Latvijas cilvēku, kuri ar saviem parakstiem ir radījuši precedentu gribai un varēšanai aizsargāt savas zemes dabas vērtības.

 Lūša gudrību, izveicību un cēlumu jums – dabas draugi!

Informāciju sagatavoja:
Astrīda Notte
Biedrības “Latvijas ainavas” pārstāve

 

Papildināts 16.04.2022

Intervija: Lūsis - beidzot Latvijā aizsargāts. Saruna ar Astrīdu Notti

 

 

Iet atpakaļ