Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Pasaulē pirmais dzīvnieku protests: Suņi ieņem ielas

24.janvārī pie ANO mītnes Ņujorkā notika pasaulē pirmais dzīvnieku protests.  Protests, kurā piedalījās 8 dažādu šķirņu un izmēru suņi, ir daļa no kampaņas Forever Against Animal Testing, ko aizsāka starptautiskais kosmētikas uzņēmums The Body Shop kopā ar vadošo organizāciju dzīvnieku aizsardzības jomā Cruelty Free International. Suņi ieņēma ielas un “izteica” savu atbalstu ar protesta saukļiem uz īpašiem suņu kaklautiem un miniatūriem baneriem. 

Šīs kampaņas mērķis ir aicināt Apvienoto Nāciju Organizāciju apturēt cietsirdīgos testus, kuru dēļ ik gadu iet bojā līdz pat 500 000 dzīvnieku.

Protesta mērķis ir atgādināt par šokējošiem faktiem - 80% pasaules valstu vēl arvien nav pieņemti likumi, kas aizliegtu kosmētikas testēšanu uz dzīvniekiem. Vienlaikus, organizatori aicina visus iesaistīties un atbalstīt kampaņu, parakstot globālo petīciju http://www.foreveragainstanimaltesting.com.

Tiklīdz tiks savākti 8 miljoni parakstu, The Body Shop un Cruelty Free International šo petīciju iesniegs ANO, aicinot izstrādāt starptautisku konvenciju, kas aizliedz dzīvnieku testus kosmētikas nozarē, tā pasargājot miljoniem dzīvnieku visa pasaulē. Pagājušājā nedēļā abas organizācijas tikās ar ANO atbildīgajām personām un pārrunāja šī jautājuma virzību.

Pēdējo 6 mēnešu laikā jau ir savākti 4.1 miljons parakstu. No tiem - 44’580 paraksti Baltijas valstīs. Šī ir visu laiku lielākā  petīcija pret dzīvnieku testiem kosmētikas nozarē. The Body Shop un Cruelty Free International aicina visus uzņēmumus, kas iestājas pret dzīvnieku testiem kosmētikas nozarē, atbalstīt šo kampaņu, kā arī nodrošina visu nepieciešamo informāciju, lai iesaistītu arī citus uzņēmumus un to darbiniekus.

Jessie Macneil-Brown, The Body Shop Starptautisko kampaņu un sociālas atbildības vadītāja: “Mēs, The Body Shop, kaislīgi aizstāvam dzīvnieku labklājību un ticam, ka dzīvniekus nav nepieciešams izmantot kosmētikas izmēģinājumiem. Mēs uz dzīvnieku protestu aicinājām suņus, jo viņi ir bijuši spēcīgs simbols visā mūsu kampaņas Forever Against Animal Testing laikā. Viņi simbolizē attiecības, kādas mums ir ar dzīvniekiem un ir kā saikne ar mūsu atbalstītājiem. Mēs aicinām ikvienu cilvēku, ikvienu uzņēmumu un ikvienas valsts valdību pievienoties šai kampaņai un pielikt pozitīvu punktu tam, ko mēs aizsākām”.

Michelle Thew, Cruelty Free International izpilddirektore: “Šodienas protests ir vēsts mūsu klientiem un visiem zīmoliem visā pasaulē – mums ir nepieciešams jūsu atbalsts. Mēs esam izdarījuši daudz, lai aizliegt izmēģinājumus uz dzīvniekiem kosmētikas nozarē, tomēr priekšā ir vēl liels darbs darāms. Mēs vēlamies redzēt, ka ikviens uzņēmums, kas ir pret dzīvnieku izmantošanu, publiski pauž savu atbalstu un iedrošina arī savus klientus.”

The Body Shop un Cruelty Free International protestam pievienojās starptautiski atzīts dzīvnieku fotogrāfs @TheDogist, kas jau agrāk atbalstījis šo kampaņu Kanādā un ASV, un īpašs suns, Instagram slavenība @louboutinanyc. 

Elias Friedman, fotogrāfs @TheDogist: “Es atbalstīju The Body Shop kampaņu pret dzīvnieku izmantošanu kosmētikas vajadzībām jau pašā sākumā un ir patiešām lieliski būt šeit, savā pilsētā Ņujorkā un piedalīties pirmajā dzīvnieku protesta akcijā pie ANO mītnes. Suņi, kas piedalās protesta akcijā, pārstāv visus dzīvniekus un atgādina mums, kādēļ dzīvnieku izmantošana kosmētikas vajadzībām nav nepieciešama un ir jāaizliedz uz visiem laikiem.”

tl_files/dokumenti/Pasakumi/UN_DOG_STUNT_1080X1080_1.jpg

tl_files/dokumenti/Pasakumi/UN_DOG_STUNT_1080X1080_2.jpg

tl_files/dokumenti/Pasakumi/rsz_body_shop_un_001.jpg

Fotogrāfijas tika uzņemtas 10:00 (pēc EST laika zonas) Ņujorkā. Kopā ar suņiem darbojās profesionāli suņu treneri un veterināri. Suņiem, kas piedalījās protesta akcijā, tika nodrošināta lieliska aprūpe. Rational Animal organizācija kopā ar Cruelty Free International parstāvjiem konsultēja un pārraudzīja, lai aktivitātes dzīvniekos neizraisītu stresu.

 

Par The Body Shop
The Body Shop ir starptautisks skaistumkopšanas zīmols, ko 1976.gadā Anglijas pilsētā Braitonā izveidoja Anita Rodika. The Body Shop cenšas radīt pasaulē pozitīvas pārmaiņas - zīmola piedāvātie sejas un ķermeņa kopšanas līdzekļi un make-up produkti ir dabas iedvesmoti un radīti ētiskas un ilgtspējīgas uzņēmējdarbības ceļā. The Body Shop kā viens no pirmajiem uzņēmumiem noticēja idejai, ka bizness var kalpot labiem mērķiem un šī pārliecība joprojām ir mūsu zīmola darbības pamatā. Šodien mums ir vairāk kā 3’000 veikalu 60 valstīs visā pasaulē.
2017.gada septembrī The Body Shop uzņēmumu no L’Oreal iegādājās Natura – starptautisks Brazīlijas kosmētikas uzņēmums, kas arī iestājas pret izmēģinājumiem uz dzīvniekiem. Uzņēmumam Natura ir piešķirts “B Corp” sertifikāts, kas apstiprina uzņēmuma caurspīdīgo un ilgtspējīgo uzņēmējdarbību. Gan Natura, gan tās meitas uzņēmums Aesop šodien oficiāli apstiprināja, ka atbalsta šo kampaņu.
 
Par Cruelty Free International:
Cruelty Free International ir pasaulē vadošā organizācija, kuras mērķis ir radīt tādu pasauli, kurā neviens nevēlas un neuzskata par nepieciešamu veikt eksperimentus ar dzīvniekiem. Kā viena no senākajām un atzītākajām dzīvnieku tiesību aizsardzības organizācijām, tā visā pasaulē tiek uzskatīta par autoritāti jautājumos par izmēģinājumiem uz dzīvniekiem, un nodrošina skaidrojumu un viedokli, kad to pieprasa valsts institūcijas, mediji un dažādi uzņēmumi. 

tl_files/bildes/nvo-apaksa.png

Iet atpakaļ