Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Nosaka samaksu par mājdzīvnieku reģistrāciju

Ar jauniem Ministru kabineta noteikumiem, kas stājas spēkā 1. jūlijā, noteikts, ka mājas (istabas) dzīvnieka apzīmēšana ar mikroshēmu, pases izsniegšana un pirmreizējā dzīvnieka reģistrācija datubāzē būs “vienots komplekts”, kuru veiks tikai praktizējošs veterinārārsts.

Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr. 359 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība” izdoti saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma 25. panta 6. punktu. Normatīvs paredz, ka MK nosaka kārtību, kādā mājas (istabas) dzīvnieku apzīmē, reģistrē un izslēdz no reģistra, par mājas (istabas) dzīvnieka reģistrēšanu iekasējamā maksājuma apmēru, kā arī tā samaksas kārtību.

MK noteikumi Nr. 359 aizstāj līdz šim spēkā esošos MK noteikumus Nr. 491 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība”.

Iepriekšējie noteikumi noteica, ka mājas (istabas) dzīvnieku tā īpašnieks vai turētājs, ja īpašnieks to ir pilnvarojis, var reģistrēt datubāzē četros veidos: pie praktizējoša veterinārārsta, vietējā pašvaldībā, Lauksaimniecības datu centrā, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv vai datu centra tīmekļvietnē pieejamo e-pakalpojumu.

Ar Veterinārmedicīnas likuma grozījumiem, kas stājās spēkā šīgada 4. janvārī, ir noteikts, ka mājas (istabas) dzīvnieku apzīmē ar mikroshēmu, mājas (istabas) dzīvnieka pasi izsniedz un dzīvnieka pirmreizējo reģistrāciju datubāzē veic tikai praktizējošs veterinārārsts.

Izmaksu apmēri

Zemkopības ministrijas Veterinārais un pārtikas departaments skaidro, ka turpmāk dzīvnieka īpašnieks par mājas (istabas) dzīvnieka reģistrāciju datubāzē norēķināsies tikai ar veterinārmedicīniskās prakses iestādi (praktizējošo veterinārārstu), veicot maksājumu:

  • par mājas (istabas) dzīvnieka reģistrāciju datubāzē saskaņā ar Lauksaimniecības datu centra (LDC) publisko maksas pakalpojumu cenrādi – 7 eiro;
  • par praktizējošā veterinārārsta sniegto pakalpojumu mājas (istabas) dzīvnieka reģistrācijas nodrošināšanai – 5,50 eiro.

 

 

Lasīt visu ... 

Pilns raksts publicēts LV portālā 
2022.gada 1.jūlijā

Iet atpakaļ