Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

NĒ izklaides medībām nacionālajos parkos

Nacionālais parks ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, tās mērķis ir radīt labvēlīgus apstākļus tajos esošām dabas un kultūras vērtībām, kas mums - sabiedrībai - ir ļoti nepieciešamas. Tai pat laikā šobrīd arī nacionālo parku teritorijās ir atļautas medības. Teritorijā, kur savvaļas dzīvniekiem būtu jājūtas savā vidē, drošībā, tos atļauts izšaut.

Ja arī Tu uzskati, ka īpaši aizsragājamā teritorijā savvaļas dzīvniekiem būtu jāļauj dzīvot sev piemērotā savvaļas vidē, kur cilvēks tos netraucē, cik vien tas iespējams, lūdzu, paraksti pilsonisko iniciatīvu "IEROBEŽOT MEDĪBAS NACIONĀLAJOS PARKOS".

Iniciatīvas iesniedzējs ir nodibinājums "Ķemeru nacionālā parka fonds". 

Ķemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos.

Šī parka vēsturē ir bijis laimīgs periods, kad tajā nenotika medības, kad nacionālais parks pildīja savu pamatfunkciju - bija labvēlīga vide sugām un biotopiem, tai skaitā patvērums savvaļas dzīvniekiem. 

Diemžēl, mainoties nacionālo parku pārvaldības sistēmai, kaut kā "nejauši" mainījās arī apsaimniekošanas plāni, izveidojot medību iecirkņus gandrīz visā parka teritorijā. Lai arī tas bijis pretrunā dabas aizsardzības plānā paredzētai ierobežoto medību kārtībai, medības nacionālajā parkā notiek vispārējā kārtībā.

Nacionālo parku apsaimniekošana ir valsts un visas sabiedrības līmeņa jautājums - šī ir visu mūsu iespēja teikt savu vārdu par medībām nacionālajos parkos - tām tur vajadzētu būt vai tomēr nevajadzētu.

Būtiski! Šī iniciatīva nav vēršanās pret medībām kā tādām, tomēr īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās ir jānosaka medību pielietojums tikai vietās, kur dzīvnieki rada kādu postījumu un ja nav iespējams pielietot citu dzīvnieku atbiedēšanas metodi.

Latvijas sabiedrība iegūs ilgtspējīgu un atbildīgu savu nacionālo parku apsaimniekošanu.

Ar iniciatīvu iepazīties un to parakstīt vari šeit:

https://manabalss.lv/ne-izklaides-medibam-nacionalajos-parkos/show

 

 

Iet atpakaļ