Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Akcijas „Atbildības diena” laikā paveiktais : savāktie ziedojumi ļaus palīdzēt patversmēm visā Latvijā un valdībai iesniegts ziņojums par dzīvnieku reģistrācijas kārtību

No 02.04. līdz 27.04 visā Latvijā tika rīkota akcija „Atbildības diena” - atbalsts Latvijā strādājošām dzīvnieku patversmēm. Pasākuma laikā tika vākti ziedojumi un cilvēki tika izglītoti, skaidrojot, kāda patiesībā dziļa jēga ir vārdam „atbildība”, kas ir atbildīga saimnieka ABC, ja viņš uzņēmies rūpes par kādu mūsu mazo brāli vai māsu – suni vai kaķi.  Akcijas laikā tika valdībai iesniegts ziņojums par steidzamu nepieciešamību beidzot nodrošināt valsts programmu efektīvai mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas nodrošināšanai, lai  steidzami Latvijā izskaustu anonīmu dzīvnieku pamešanas vai mocīšanas iespēju.

Kamēr dzīvnieka īpašnieks nav identificējams ar konkrēto dzīvnieku, nav iespējams novērst dzīvnieku klaiņošanu, dzīvnieku nodarītos kaitējumus lauksaimniecības un savvaļas dzīvniekiem, sabiedriskās kārtības traucējumus dzīvnieka turēšanas noteikumu pārkāpumu gadījumā u.t.t.  Ziņojumā aicināts dzīvnieku identificēšanu (čipēšanu) nodrošināt izmantojot valsts vai ES fondu līdzekļus, bet visus turpmākos maksājumus par mājas istabas (dzīvnieka) uzturēšanu pilnā apmērā uzņemas dzīvnieka īpašnieks, nevis tie tiek segti, kā patreiz, no visu nodokļu maksātāju līdzekļiem.

Mēs beidzot esam sadzirdēti, ar Ministru Prezidenta rezolūciju atbildīgām ministrijām un institūcijām  ir uzdots pienākums  ieviest kārtību vistuvākajā laikā.

Labdarības kustības „Dzīvnieku policija” mērķis ir uzrunāt sabiedrību par atbildīgu attieksmi pret dzīvniekiem, izglītot dzīvnieku turēšanas aktuālajos jautājumos, lai nebūtu jācīnās ar sekām.

Akcija „ Atbildības diena” bija iespējama pateicoties SMS Credit finansiālam atbalstam. Akcijas organizatorisko pusi uzņēmās  producentu apvienība „ Uzmanības laikmets”

„Atbildības diena” akcijas rezultātā kopā saziedoti 33238 Ls

Labdarības organizācijas „Dzīvnieku policija” atvērtajā ziedojumu tālruņa un ziedojumu kontā saņemtie līdzekļi tiks proporcionāli sadalīti starp Latvijas patversmēm, kuras pieteica dalību akcijā, ir reģistrētas un atbilstoši tajās uzturēto dzīvnieku skaitam un Pārtikas veterinārajam dienestam (PVD)  iesniegtajām atskaitēm. PVD ir patversmju darbību uzraugošā institūcija.

Cēsu novada pašvaldība – 3,92 %, Liepājas kinoloģiskā biedrība "Dzīvnieku aizsardzības grupa – 11,96% , Biedrība "Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa" – 10.78 %,  IK "ČIVAVA". Tukuma dzīvnieku patversme – 4,7%, Jūrmalas pilsētas Ginta Mellera individuālais komercuzņēmums "ŠĪRANTE” – 7,94 %, Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Oposums”, Saldus dzīvnieku patversme – 5,08%, Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "VALMIERAS KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA” – 3,01%, Latvijas lauksaimniecības universitāte, Veterinārmedicīnas Fakultātes Klīniskais Institūts, Jelgavas dzīvnieku patversme – 8,98%, Jēkabpils pilsētas pašvaldības dzīvnieku patversme – 4,35%, Biedrība "Dzīvnieku patversme Mežavairogi” – 13,37%, Ventspils pilsētas un rajona dzīvnieku labturības biedrība "REMBO" – 1,3%, Biedrība "Dzīvnieku pansija Ulubele", Rīga un Rīgas rajons – 22,42%, Biedrība "ASTES un ŪSAS",  Alūksne – 2,18%

Šobrīd no ziedojumu tālruņa zvanu ziedotās summas  no „Lattelecom” saņemts  1390.-  Ls. Tas saistīts ar ziedojumu tālruņu uzskaites specifiku – proti, „Lattelecom” pārskaita naudas līdzekļus katra mēneša beigās vai nākamā mēneša sākumā tikai par konkrētā mēnesī apmaksātajiem ziedotāju zvaniem. Tā kā akcija noritēja aprīlī, sagaidāms, ka savus tālruņa rēķinus par aprīli visi ziedotāji būs apmaksājuši maijā un jūnija beigās vai jūlija sākumā dzīvnieku aizsardzības kustības  dzivniekupolicija.lv kontā tiks saņemta lielākā daļa akcijas ziedojumu. Jārēķinās arī ar izdevumiem, jo par ziedojuma tālruņa līnijas apkalpošanu „Lattelecom” izraksta abonēšanas pakalpojumu rēķinu un papildus ietur pakalpojuma procentu 10% + PVN.

Par akcijas „Atbildības diena” ziedojumu sadales kārtību un apmaksas termiņiem ir atbildīga akcijas uzraudzības komiteja.Ar katru patversmi - akcijas dalībnieci par līdzekļu saņemšanu tiks slēgts līgums, jo ziedojumu saņemšana būs jāpamato ar konkrētu pakalpojumu vai preču izmaksu rēķiniem un pavadzīmēm.

Akcijas organizatori apsola, ka patversmju atbalstam arī turpmāk tiks rīkotas dažādas akcijas, par ko īpaši tiks izziņots. Pārējā laikā kustības „Dzīvnieku policija” ziedojumu tālrunis un ziedojumu konts paliks atvērts un kalpos, lai turpinātu īstenot dzīvnieku policijas mērķus un kopā panāktu, lai Latvijā steidzami tiktu mainīta likudošana un katrs necilvēks, kurš pamet, moka vai kā citādi kaitē dzīvniekiem, nepaliktu anonīms un saņemtu sodu par saviem pārkāpumiem.

Labdarības kustības „Dzīvniekupolicija. lv” veidotāji un attīstītāji strādā, lai pie mums iedibinātu sabiedrisko dzīvnieku aizsardzības inspektoru kustību un, lai efektīgāk vērstos pret nelegālo dzīvnieku audzētāju rūpalu.

Nodibinājumam „Dzīvnieku policija” ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss, kas palīdzēs turpmāk piesaistīt ziedojumus no privātuzņēmējiem, kuri nolems atbalstīt Dzīvnieku policijas izveidi un attīstību Latvijā.

Portālu www.dzivniekupolicija.lv izstrādā biedrība „Dzīvnieku pansija Ulubele” sadarbībā ar nodibinājumuMārtiņa Freimaņa Fonds.

92,07% no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

Sen zināma patiesība vēsta, ka sliktajam mazākumam jau nevajag neko vairāk, kā labā vairākuma vienaldzīgu malā stāvēšanu. Tāpēc - esi atbildīgs! Uzzini, izglītojies, iesaisties un palīdzi!

Dzīvnieku aizsardzības likuma preambula skan:

"Cilvēces ētiskais pienākums ir nodrošināt visu sugu dzīvnieku labturību un aizsardzību, jo katrs īpatnis pats par sevi ir vērtība. Cilvēkam ir morāls pienākums cienīt jebkuru radību, izturēties pret dzīvniekiem ar iejutīgu sapratni un tos aizsargāt. Nevienam nav atļauts bez pamatota iemesla nogalināt dzīvnieku, nodarīt tam sāpes, radīt ciešanas vai citādi kaitēt".

Mūsu ikdiena liecina par pretējo - Klaiņojoši, mocīti, slimi dzīvnieki uz ielām, mazdārziņos, kāpņu telpās vai pseido audzētāju mājās. Kaķu bari daudzdzīvokļu namu pagalmos. Kaimiņa kuce vai kaķene atkal apbērnojusies un nu žēlsirdīgo uzdevums ir izdomāt, kur iekārtot mazuļus. Cits kaimiņš savu suni vienaldzīgi laiž brīvsolī un, ja suns vakarā nav nobraukts, galīgi nomaldījies, tad ielaiž atpakaļ mājās. Pus pamestu garāžu, noliktavu un līdzīgu veidojumu teritorijās, zobus atņirguši, aiz šaubīgiem žogiem, ārdās nobadināti sargsuņi. Ar pamestiem dzīvniekiem pārpildītas patversmes. Atbildīgie dienesti, kuri ir bezspēcīgi pret anonīmajiem pārkāpējiem – dzīvnieku mocītājiem.Tā šobrīd ir mūsu ikdiena! Vai pie tādas lai pierod mūsu bērni, jo tas taču ir tikai dzīvnieks? Dzīvnieku policija nav vajadzīga dzīvniekiem, bet cilvēkam, kurš savu suni, kaķi joprojām uzskata par lietu.

Līdz 27. aprīlim Latvijā norisinājās akcija "Atbildības diena". Dzīvnieku policija to turpinās, izglītojot, iesaistot un vācot ziedojumus nelaimē nonākušie dzīvniekiem visās Latvijas patversmēs.

Mums ir svarīgi:

  • Katra saimnieka mīļdzīvnieka labturību un veselību, nodrošinot pasaulē pazīstamās dzīvnieku labturības "Piecas brīvības“.
  • Kā pieskatīt un uzmanīt mīļdzīvnieku, lai tas nenomaldās, un nepaliek uz ielas. Ja gadās nelaime un dzīvnieks pazūd, kā darīt visu iespējamo , lai to atrastu. Nekad nepamest savu dzīvnieku.
  • Kāpēc nav pieļaujama dzīvnieku nekontrolēta vairošana, radot nevienam nevajadzīgus dzīvnieku mazuļus.
  • Otrās iespējas sniegšanu dzīvniekiem patversmēs - lemt atbildīgi par adopciju un kļūt par jauno dzīvnieka saimnieku uz tā mūžu.
  • Kā nebūt vienaldzīgam, nepaiet garām, iesaistīties un palīdzēt, ikvienam nelaimē nonākušam dzīvniekam.
  • Projekta ietvaros uzrunāsim lēmējinstitūcijas, ka bezatbildīga, anonīma dzīvnieku pamešana vai mocīšana turpmāk nav pieļaujama Latvijā un steidzami nepieciešami normatīvu grozījumi, kas nodrošinātu kārtību un sauktu vainīgos pie atbildības.

Arī sirsnigajā video redzamais Reksis joprojām gaida savu cilvēku :

Cilvēki nereti lemj par mīļdzīvnieka iegādi emociju uzplūdā vai bērnu pierunāti. Bieži lēmums ir bezatbildīgs un neapdomīgs, jo, jāsaprot, ka tie ir ne tikai prieki, bet arī ikdienas rūpes un uzmanība par dzīvnieciņu visa viņa mūža garumā. Ir nepareizi, cietsirdīgi un amorāli kādreizējo mīluli izmest uz ielas vai kā citādi tam pāri darīt. Visas Latvijas dzīvnieku patversmes šobrīd ir absolūti pārpildītas ar anonīmi pamestiem dzīvniekiem. Dzīvnieki nav vainīgi, ka viņu saimnieki ir bezatbildīgi. Tāpēc ir tapusi labdarības kustība dzivniekupolicija.lv. Mums ir vajadzīgs līdzcilvēku atbalsts un vēlēšanās. Lūdzu vēlamies!, aicina labdarības portāla www.dzivniekupolicija.lv vadītāja Ilze Džonsone.

Ziedot iespējams ieskaitot naudu akcijas „Atbildības diena” kontā :

Nodibinājums Dzīvniekupolicija.lv

Jaunsalnieki, Salaspils pagasts, Salaspils novads

Reģ.Nr.40008206982

Konts Swedbank

LV78HABA0551036271666

vai

zvanot uz ziedojuma tālruni : 90006388 ( 1 zvans=1 Lats)

vai

Swedbank klientiem caur internetbanku
Swedbank

Ja Jums ir jautājumi par palīdzību patversmēm, tad, lūdzu zvaniet : 20203333

Iet atpakaļ