Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Labdarības pasākumā patversmēm dāvina mikročipus suņu apzīmēšanai

4.oktobrī, kas visā pasaulē tiek atzīmēta kā dzīvnieku aizsardzības diena, Nodibinājums "dzivniekupolicija.lv" dzīvnieku patversmes Ulubele teritorijā organizēja labdarības pasākumu Latvijas dzīvnieku patversmēm. Pasākuma galvenais mērķis bija dāvināt patversmēm mikročipus visu patversmēs mītošo suņu apzīmēšanai (čipēšanai) un reģistrēšani.

Labdarības pasākuma ietvaros proporcionāli uz visām patversmēm plānots izdalīt 950 mikročipus. Uz pasākumu ieradās 16 Latvijas dzīvnieku patversmju pārstāvji, kas uz vietas saņēma dāvinājumu.  Pārējo patversmju pārstāvjiem mikročipi tiks nogādāti šī gada laikā pēc iepriekšējas saskaņošanas ar patversmju vadītājiem.

Šāda tipa labdarības akciju Latvijas dzīvnieku patversmēm izlēmām organizēt, jo Ministru kabineta (MK) noteikumi nosaka, ka visiem Latvijā mītošajiem suņiem ir obligāti jābūt apzīmētiem (čipētiem) un reģistrētiem vienotajā Lauksaimniecības datu centra datu bāzē no 2017.gada 1.janvāra.

Šie noteikumi attiecas arī uz patversmēs mītošajiem suņiem. Tas nozīmē, ka patversmēm vēl bez barības iegādes, dzīvnieku kopšanas un veterinārmedicīniskajiem izdevumiem ir nepieciešams iegādāties arī mikročipus. Labā ziņa ir tā, ka MK ir nākuši pretī dzīvnieku patversmēm un atbrīvojuši tās no suņu reģistrācijas izmaksām. Tomēr reģistrēt suni nav iespējams, ja tas netiek apzīmēts. Taču viena mikročipa pašizmaksa ir EUR 3. Līdz ar to, lai apzīmētu visus patversmēs mītošos suņus, patversmēm ir nepieciešams ieguldīt kopumā ļoti lielu naudas summu tikai par mikročipa iegādi vien. Tam papildus, protams, arī nāk klāt izmaksas par apzīmēšanas pakalpojumu, ko veic piesaistītais veterinārārsts.

Visas dzīvnieku patversmes Latvijā no savām pašvaldībām finansējumu dzīvnieku uzturēšanai saņemt tikai pirmās 14 dienas kopš dzīvnieka uzņemšanas. Pēc šī laika dzīvnieki ir vai nu jāeitanazē, vai arī jāmeklē citas iespējas, kā tos uzturēt. Tāpēc jebkāda veida un izmēra finansiāls vai dāvinājumu atbalsts patversmēm ir ļoti būtisks.

Nodibinājums "dzīvniekupolicija.lv" šādu labdarības akciju jau organizēja arī pērn, un apzinoties aktualitāti un nepieciešamību, izlēma, ka arī šogad šāda labdarības akcija ir jāorganizē.

Pateicoties ziedotājiem mums bija iespēja iegādāties gana daudz mikročipus, tāpēc šī gada rudenī izlēmām organizēt labdarības akciju un kopīgu patversmju tikšanās pasākumu, kura laikā tad arī patversmēm dāvinājām mikročipus.

Pasākumā tika organizēta arī neoficiāla tipa diskusija, kuras laikā patversmju pārstāvji pārrunāja iespējas līdzdalībai valsts pārvaldē par dzīvnieku aizsardzības un labturības jautājumiem, izvirzīja mērķus par dzīvnieku aizsardzības un labturības likumu grozījumiem, apsprieda idejas nodibinājuma “dzīvniekupolicija.lv” attīstībai, kas atvieglotu patversmju mērķus, kā arī pārrunāja nākotnes plānus un iespējamos labdarības pasākumu variantus, kas arī turpmāk varētu sniegt atbalstu patversmju darbībai.

 

tl_files/bildes/nvo-apaksa.png

Iet atpakaļ