Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Kāpēc Latvijā ir pieļaujamas dzīvnieku pavairošanas fabrikas bez jebkādas uzraudzības?

Šodien, 28. februārī, pulksten 10:00 Saeimā Tautsaimniecības komisijā izvērtēs priekšlikumus Dzīvnieku aizsardzības likuma 3. lasījumam.

Sabiedrībā daudz tiek pieminēta atbildība par dzīvnieku pamešanu, bet par maz tiek runāts par bezatbildīgu dzīvnieku pavairošanu. Kucēni un kaķēni tiek burtiski štancēti.

Valstī novērojama dzīvnieku pārprodukcija – tomēr likumdevēji izliekas nedzirdam šo problēmu. Skatīt video šeit

Kāpēc?

Kāpēc dzīvnieku audzētāji Latvijā netiek kontrolēti?

Kāpēc Latvijā ir pieļaujamas dzīvnieku pavairošanas fabrikas bez jebkādas uzraudzības?

Kāpēc joprojām lieki savairotos dzīvniekus ir pieļaujams noslīcināt, atstāt mežā vai labākajā gadījumā – nodot patversmē?

Nav saprotams, kāpēc Saeimas deputāti vilcinās ar grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā, lai beidzot būtu iespēja regulēt suņu un kaķu komercpavairotavas. Tās, kurās dzīvniekus audzē un pārdod. Pat Pārtikas un veterinārais dienests bezspēcīgi noplāta rokas – šobrīd nav neviena normatīvā akta, kas dzīvnieku komercpavairošanas biznesu regulētu. Dzīvnieku sargi gluži kā uz sudraba paplātes atbildīgajām institūcijām pienes sūdzības par labturības noteikumu šķietamiem pārkāpumiem šādās audzētavās. Taču instances bezspēkā lūkojas viena uz otru, jo diemžēl šādām dzīvnieku pavairošanas vietām nav specifisku noteikumu.

Pēc spēkā esošā regulējuma vienāds juridisks statuss ir gan dzīvnieku patversmei, gan dzīvnieku audzētavai – tās abas ir valsts veterinārās uzraudzības objekti. Vienīgi, ja dzīvnieku patversmes tiek uzraudzītas, to darbību reglamentē atsevišķi MK noteikumi, tad dzīvnieku audzētavām ir ekskluzīvs statuss būt uzraudzības objektam bez uzraudzības, jo gadiem ilgi netiek izstrādāti MK noteikumi par to reģistrāciju, darbību, dzīvnieku labturības prasībām tajās. Pieprasām taisnīgu attieksmi pret visiem veterinārās uzraudzības objektiem, nosakot un ieviešot līdzvērtīgas prasības!

Audzētāji turpina pavairot bez kontroles, bet patversmes un glābēji vairs nespēj glābt! Pietiek mocīt dzīvniekus! Vairs nedrīkstam pieļaut, ka dzīvniekus pavairo biznesam vai tie vairojas dēļ saimnieku vienaldzības!

Kaķu un suņu pārprodukcija Latvijā ir katastrofāla, jo jau vairāk nekā 20 gadus nav izstrādāti normatīvi audzētāju kontrolei.

Mēs pieprasām IEVIEST VISU LOLOJUMDZĪVNIEKU VAIROTĀJU KONTROLI!

Vai dzīvnieku pavairošanas bizness Latvijā beidzot tiks regulēts stingrāk vai dzīvnieku mocīšana turpināsies un bezsaimnieka dzīvnieku problēma turpinās augt?

Šodien Saeimā Tautsaimniecības komisijā izvērtēs priekšlikumus Dzīvnieku aizsardzības likuma 3. lasījumam. Kāds būs rezultāts?

Dzīvnieku aizsardzības organizāciju vārdā informāciju sagatavojusi:

Dzīvnieku policijas valdes locekle

Daina Celitāne

info@dzivniekupolicija.lv

Iet atpakaļ