Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Izdota līdz šim vērienīgākā grāmata par Latvijā ligzdojošajiem putniem

24. februāris, 12:19
Autori: LSM.lv Dzīvesstila redakcija

Latvijas Ornitoloģijas biedrība laidusi klajā grāmatu “Latvijas ligzdojošo putnu atlanti 1980–2017. Putnu skaits, izplatība un to pārmaiņas”. Tas ir pēdējās desmitgadēs apjomīgākais un informatīvi bagātākais izdevums par putniem Latvijā: 512 lappusēs apkopota informācija par visām vairāk nekā 220 Latvijā ligzdojošo putnu sugām, vēstīja biedrības pārstāve Kitija Balcare.

Grāmatas autori ir Viesturs Ķerus, Andris Dekants, Ainārs Auniņš un Ieva Mārdega, taču tajā apkopotā informācija balstīta uz vairāku simtu Latvijas Ornitoloģijas biedrības biedru un citu putnu pazinēju ievākto informāciju daudzu gadu garumā. Katrai putnu sugai veltīto grāmatas atvērumu ilustrē arī paša putna un tā tipiskas ligzdošanas dzīvotnes fotogrāfijas, kuras grāmatai dāvinājuši vairāk nekā 40 fotogrāfi.

Šī neapšaubāmi ir vērienīgākā publikācija par Latvijas putniem, kāda pēdējās desmitgadēs izdota.

Tā ietver svarīgāko informāciju par Latvijas ligzdojošo putnu skaita un izplatības pārmaiņām, vienlaikus iezīmējot arī trūkumus mūsu pašreizējās zināšanās,” norādīja grāmatas līdzautors Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Dr. biol. Viesturs Ķerus.

Visu rakstu lasīt: 

https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vide-un-dzivnieki/izdota-lidz-sim-verienigaka-gramata-par-latvija-ligzdojosajiem-putniem.a394191/

 

 

Iet atpakaļ