Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Iniciatīvas Par lūšu medību aizliegumu virzība Saeimā

Tikko LR Saeimas sēdē tika skatīts lēmuma projekts Par 11 376 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Par lūšu medību aizliegumu” turpmāko virzību (622/Lm13), ar kuru šo pilsonisko iniciatīvu bija plānots nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisijai.

BET!!!

Ja kaut vienam deputātam ir iebildumi “PRET” kolektīvā iesnieguma virzību, tad Saeima var lemt tikai par šī jautājuma iekļaušanu nākamā Saeimas sēdē. Un šāds iebildums bija – deputāts A.Kazinovskis, apgalvojot, ka šī iniciatīva saistīta tikai ar emocijām un ka lūšu apsaimniekošanas veids (kā skaisti tiek nosaukta to izšaušana…) ir efektīvs un medības lūšu populāciju neapdraud, iebilda pret šīs iniciatīvas tālāku izskatīšanu.

Pateicoties deputātam A.Gobzemam, kurš iestājās “PAR” šīs iniciatīvas tālāku virzību, norādot, ka lūšu šaušana ir tikai izklaide un lūšu medību aizlieguma prasība ir loģiska un saprotama, jautājums tomēr tika nodots balsošanai un iekļauts nākamās Saeimas sēdes darba kārtībā.

Atgādinām, ka tā ir sabiedrības atbalstīta iniciatīva un A.Gobzems zīmīgi norādīja, ka lūši ir valsts resurss, kas pieder mums visiem, nevis tikai medniekiem!

 

 

Iet atpakaļ