Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Dzīvnieku draugi rīko līdzjūtības akciju pie kautuves

Foto: Riga Animal Save no iepriekšējām akcijām

Pirmdien, 22. augustā notiks organizācijas “Riga Animal Save” rīkota līdzjūtības akcija jeb vigils pie vienas no Latvijā lielākajām dzīvnieku kautuvēm.

Dzīvnieku tiesību aizstāvji pulcēsies kautuves priekšā Rēzeknē, lai pietuvotos cūkām, govīm, aitām un citiem dzīvniekiem, kurus atved furgonos uz kaušanu. Miermīlīgās akcijas mērķis ir rosināt sabiedrību aizdomāties par labestību un līdzjūtību pret dzīvniekiem, kurus audzē pārtikai, bet kurus parasti neredz, tāpēc arī aizmirst. Šī būs jau ceturtā šāda akcija Latvijā, turpinot daudzviet pasaulē īstenotu tradīciju, starptautiskās organizācijas “Animal Save Movement” pārstāvjiem pulcējoties pie dzīvnieku kautuvēm.

"Mēs vēlamies dzīvot drosmīgā sabiedrībā, kas spēj ieskatīties patiesībai acīs, pat tad, ja tas nav patīkami. Vairums cilvēku apjauš, ka tas, ko mūsdienu industrijās nodara dzīvniekiem, nav pareizi, tomēr reti kurš saņemas kaut ko darīt, lai to mainītu. Dzīvnieku draugu pienākums ir palīdzēt ne tikai suņiem un kaķiem, bet censties novērst arī citu dzīvnieku ciešanas un nāvi, kas mūsdienās ir vieglāk nekā jebkad agrāk.

Vairums cilvēku ir pārsteigti, kad uzzina, ka Latvijā ik gadu apēšanai nokauj apmēram 70 000 govis un teļus, 430 000 cūkas, 26 000 aitas un vairāk nekā 21 miljonu vistu un citu mājputnu. Tas ir milzīgs skaits, tomēr cilvēki šos dzīvniekus neredz un tāpēc nedomā par viņiem. Mēs gribam šos upurus padarīt redzamus, jo ir viegli būt vienaldzīgiem par tiem, kurus pat neredzam", akcijas būtību skaidro viens no tās rīkotājiem Sandris Ādminis.

Ar šo akciju pie kautuves Latvijā tiek sākta parakstu vākšana Eiropas pilsoņu iniciatīvai "End the Slaughter Age", kuras mērķis ir pārvirzīt ES subsīdiju finansējumu no atbalsta dzīvnieku audzēšanai un nogalināšanai uz atbalstu tādu augu izcelsmes un šūnu kultūras produktu ražošanai, kas būtu planētas videi, dzīvniekiem un sabiedrības veselībai piemērotāki.

“Riga Animal Save” ir starptautiskās dzīvnieku aizstāvju kustības “Animal Save Movement” atzars Latvijā. Kustība aizsākās 2010. g. Kanādā un šobrīd pēc tās principiem darbojas vairāki simti grupu visā pasaulē. Viens no kustības iedvesmotājiem ir rakstnieks un nevardarbīgā protesta popularizētājs Ļevs Tolstojs un viņa aicinājums: “Kad kādas būtnes ciešanas rada sāpes arī tevī, neļaujies sākotnējam impulsam novērsties no tā, bet gluži otrādi – pietuvojies, cik vien vari, un centies palīdzēt.”

***

Lai uzzināt vairāk vai apmeklētu akciju 22. augustā, lūdzu, sazinieties:

Sandris Ādminis
+371 29861043
sandris.aa@gmail.com
Rīga Animal Save akciju rīkotājs
Latvijas universitātes radio raidījuma "Zootēka" veidotājs

 

 

Iet atpakaļ