Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Dzīvnieku aizstāvji gandarīti par darbu 12.11.19 Tautsaimniecības komisijā

 
 
Dzivniekupolicija.lv, kas apvieno 33 dzīvnieku aizsardzības organizācijas, ir gandarīta par darbu Saeimas Tautsaimniecības komisijā 12.11.2019. Dzīvnieku aizstāvju viedoklis ir uzklausīts - no  Dzīvnieku aizsardzības likuma NETIKS svītrota norma par aizliegumu turēt dzīvniekus tām personām, kuras sodītas par cietsirdīgu attieksmi pret dzīvniekiem. Tieši otrādi - komisijas deputāti vienbalsīgi piekrita, ka pārkāpējiem, kuri par cietsirdīgu attieksmi ir sodīti administratīvā kārtā, liegums turēt dzīvniekus var tikt piemērots līdz pat 2 gadiem (maksimālais iespējamais termiņš APL kontekstā), bet pārkāpējiem, kuri cietsirdīgi izturējušies pret dzīvniekiem un iestājusies kriminālatbildība, būtu jāsaņem daudz bargāki sodi, kas jāievieš Krimināllikuma pantos, veicot attiecīgus likuma grozījumus. Vairāku institūciju argumentus, ka aizliegumu - turpmāk turēt dzīvniekus - šobrīd  nav iespējams kontrolēt, komisijas deputāti noraidīja kā nepamatotus, jo mūsu valstī pastāv gan sodu reģistrs, gan probācijas dienests, kurš kontrolē piespriesto sodu izpildi. Arī ārzemju prakses pieredze parāda, ka vairākās valstīs ir noteikts aizliegums uz mūžu turpmāk turēt dzīvniekus tām personām, kuras sodītas par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.
 
Komisijas deputāti iepazinās un diskutēja par dzivniekupolicija.lv sagatavoto informatīvo materiālu http://info.dzivniekupolicija.lv/lv/aktualitate/saeimas-tautsaimniecibas-komisija-12novembri-turpinasies-diskusijas-par-dzivnieku-aizsardzibai-nepieciesamajiem-grozijumiem-spec?fbclid=IwAR1xaooGiPBDmViGWVG9LJiMSfJISsz3HUalBqBqxrjVoR_aeqrsMKC_S8k , kurā norādīts uz pārējām steidzami nepieciešamajām prioritātēm, lai stiprinātu mājas (istabas) dzīvnieku aizsardzību un labturību. Tā kā Dzīvnieku aizsardzības un Veterinārmedicīnas likumi šobrīd atvērti vienīgi administratīvo normu dekodifikācijai, jau pavasarī tika nolemts pārējos nepieciešamos likumu grozījumus iesniegt, sagatavojot jaunu likumprojektu. Komisijas deputāti atbalstīja ideju, ka likumprojekti ar nepieciešamajiem šīs jomas uzlabojumiem Saeimā tiek iesniegti kā deputātu iniciatīva, lai nezaudētu laiku un nepazaudētu nepieciešamo grozījumu būtību  garajos izpildvaras gaiteņos un kabinetos, kur tie nereti tiek radīti nevis dzīvnieku aizsardzības interesēs, bet gan ierēdņu ērtuma un dažādu nozares lobistu interesēs.
No sirds pateicamies Tautsaimniecības komisijas deputātiem par 12.11.19 sēdi un esam neizsakāmi priecīgi, ka 33 dzīvnieku aizsardzības organizāciju iniciatīvu veikt izmaiņas normatīvos jau šobrīd ir atbalstījuši vairāki deputāti no 5 dažādām Saeimas frakcijām - gan pozīcijas, gan opozīcijas. Mūsuprāt, stiprināt dzīvnieku aizsardzību un labturību valstī ir katras humānas sabiedrības goda lieta, kur piederība kādai politiskai partijai nav izšķiroša un būtiska.
 
Ar apņēmību vistuvākā laikā ieviest visas 5 dzīvnieku aizsargu prasības,
 

Iet atpakaļ