Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Dzīvnieku aizsardzības dienā īpaši uzrunājam Latvijas pašvaldības

Tuvojas 4.oktobris – vispasaules dzīvnieku aizsardzības diena. Portāls www.dzivniekupolicija.lv aicina Latvijas pašvaldības uz sadarbību, lai ērti informētu sava novada iedzīvotājus - kā operatīvi ikviens var palīdzēt nelaimē nonākušam savam vai atrastam dzīvniekam.

Biedrība „Dzīvnieku pansija Ulubele” sadarbībā ar nodibinājumu „Mārtiņa Freimaņa fonds” 2012.gada nogalē uzsāka vērienīgu projektu, kura ietvaros jau pašlaik ir izveidots vienots informatīvs portāls dzīvnieku aizsardzības jautājumos – www.dzivniekupolicija.lv. Portāla mērķis ir iesaistīt plašu sabiedrības loku dzīvnieku aizsardzības jautājumu un pasākumu risināšanā, sniedzot precīzu informāciju gan par normatīvo aktu prasībām, gan par rīcību problēmsituācijās, kurās iesaistīti dzīvnieki (arī lauksaimniecības un meža dzīvnieki), gan par atbildīgajiem dienestiem un to kontaktpersonām.

Laikā, kad pamestu un nodotu dzīvnieku problēma vairs nav reģionāla, proti, Latvijas galvaspilsētas bēda, bet tā skar visu Latviju, portāla veidotāji aicina ikvienu pašvaldību savā mājas lapā publicēt saiti, kas aizvedīs uz bezmaksas lietojamu produktu –interneta vietni, kur uzzināt un izglītoties, kā būt atbildīgam un nebūt vienaldzīgam.

Par portāla veiksmīgas 10 mēnešu darbības rezultātiem jebkurš var lasīt sadaļā „Laimīgie” – vairāk par 800 stāstiem - gadījumiem, kad dzīvniekam palīdzēts atgriezties mājās vai viņš atradis jaunas mājas. Šādi laimīgie stāsti varētu būt katrā novadā, katrā pilsētā. Tāpēc, netērējot dārgo laiku un cilvēkresursus, ko pašvaldību darbinieki ik dienas tērē atbildot uz zvaniem un vēstulēm, pašvaldības mājas lapā ievietota „Dzīvnieku policijas” saite – baneris būs kā ceļvedis pilsētas, novada iedzīvotājiem par palīdzību atrastam, pazudušam dzīvniekam. Portālā „Palīdzi dzīvniekam” sadaļā ievietota gatava, jebkuram saprotama informācija, kas izglītos cilvēkus, kā operatīvi un kvalitatīvi reaģēt situācijās, kad dzīvnieks nonācis nelaimē.

Projekta izstrādātāji aicina uz sadarbību arī pilsētu un novadu pašvaldību atbildīgos darbiniekus, darbojošās dzīvnieku patversmes un dzīvnieku aizsardzības organizācijas. Biedrības „Dzīvnieku pansija Ulubele” speciālisti labprāt sadarbosies ar Jūsu novadu, lai konsultētu par portāla darbību un jebkura iedzīvotāja iespējām maksimāli ātri risināt jebkuru ar dzīvniekiem saistīto jautājumu, vispirms jau iesaistoties pašiem, un saņemot portālā nepieciešamo informāciju gan par rīcību konkrētā situācijā, gan par atbildīgajiem dienestiem, kas nepastarpināti var sniegt konsultāciju un/vai palīdzību. Portālā var izvietot informāciju par kārtību klaiņojošo dzīvnieku jautājumos tieši Jūsu novadā vai pilsētā. Aicinam pašvaldības domes ēkās un dienas centros izvietot dzivniekupolicijas.lv sludinājumu dēļus, kur jūsu novada iedzīvotāji var izlikt sludinājumu par pazudušu vai atrastu dzīvnieku.

Pirms visā pasaulē 4.oktobrī tiek atzīmēta dzīvnieku aizsardzības diena, aicinām ikvienu dzīvnieka īpašnieku ieskatīties, ko nozīmē ATBILDĪGA SAIMNIEKA ABC.

Iet atpakaļ