Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Bērniem un jauniešiem rūp dzīvnieku aizsardzība un labturība

2015.gada pirmajā pusgadā biedrība “Dzīvnieku pansija Ulubele” projekta “Atbildīgs, izglītots, iesaistīts” (Nr.2013.EEZ/PP/1/MAC/020) ietvaros izsludināja sociālo kampaņu konkursu, kurā varēja piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 13 līdz 25 gadiem.
Konkursa uzdevums ir ar radošām aktivitātēm iesaistīt jauniešus pilsoniskās sabiedrības stiprināšanā – sniegt tiem iespēju patstāvīgi pētīt un apzināt dzīvnieku aizsardzības jautājumu aktualitāti reģionālā un nacionālā līmenī, izstrādāt sociālās kampaņas ietvaru un strādāt pie savas piedāvātās sociālās kampaņas īstenošanas un izvērtēšanas. Konkursa laikā tika saņemti 10 pieteikumi no dažādām Latvijas vietām. Konkursam pieteicās gan jauniešu komandas, gan komandas no skolām, nevalstiskām organizācijām un dienas aprūpes centriem.
Katra ideja bija unikāla un citādāka, tāpēc atbalstījām visu iniciatīvu realizāciju. Veiksmīgi tika realizētas 6 idejas.

tl_files/bildes/Bildes rakstiem/SocKampanjasKolaza_large.jpg

Vidzemes reģionā Latvijas Sarkanā Krusta Alūksnes komitejas brīvprātīgā Paula Priedīte ar komandu organizēja bērnu rakstu un zīmējumu konkursu par dzīvnieku adoptēšanu, izglābšanu un aprūpi. Raksti tika publicēti vietējā laikrakstā un notika labāko darbiņu izstāde. Kampaņas aktivitātes notika no 2015.gada oktobra līdz novembra beigām.
Rīgas reģionā skolotājas Ineses Siliņas vadībā Rīgas 1.specialā internātpamatskolas audzēkņi veidoja kopīgu plakātu dzīvnieku aizsardzības dienai, zīmējumu izstādi skolas gaiteņos un organizēja informatīvo nodarbība par rūpēšanos par dzīvniekiem. Kampaņas aktivitātes norisinājās 2015.gada oktobrī.
Rīgas reģionā biedrība "Gaismas stars" atbalsta grupa personām ar garīgās veselības traucējumiem un to piederīgajiem komanda kopā ar klientiem izgatavoja koka lāpstiņas un mīkstās rotaļlietas, ko par ziedojumiem piedāvāt iegādāties patversmes Ulubele apmeklētājiem. Kampaņas aktivitātes norisinājās no 2015.gada oktobra līdz decembrim.
Rīgas reģionā Dienas centra “Līči” komanda ar jauniešiem izgatavoja informatīvo materiālu “Palīdzi dzīvniekam. Neatstāj draugu aiz žoga!”. Kampaņa norisinājās 2015.gada oktobrī.
Latgales reģionā Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Daugavpils-Ilūkstes novadu Kalupes nodaļas brīvprātīgā Līga Seile ar komandu veidoja video rullīti par dzīvnieku labturības jautājumiem. Kampaņa norisinājās 2015.gada oktobrī.
Zemgales reģionā Dobeles novada sociālo pakalpojumu centra komanda un klienti organizēja izglītojošo nodarbību un guļvietu/paklājiņu gatavošanu dzīvnieku patversmes iemītniekiem. Kampaņa norisinājās 2015.gada septembrī.

Paldies visiem, kuri iesaistījās!

Sociālo kampaņu konkurss tika organizēts projekta "Atbildīgs, izglītots, iesaistīts" ietvaros

Avots: ulubele.org

 

“Atbildīgs, izglītots, iesaistīts”, Nr.2013.EEZ/PP/1/MAC/020

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija

tl_files/bildes/logotipi/EEZ_DAP.jpg

Iet atpakaļ