Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Atbildīga dzīvnieka saimnieka ABC

Attēls: no dzīvnieku patversmes Ulubele brīvprātīgo arhīva

Nolemjot vest mājās jaunu ģimenes locekli - suni vai kaķi svarīgi apzināties, ka tas ir atbildīgs lēmums uz ilgiem gadiem. Galvenais - to nepieņemt steigā, bez saskaņošanas ar visiem ģimenē dzīvojošajiem. 

Tuvojoties siltajam laikam un reizē ar to vēlmei biežāk būt dabā, atgādinām par elementārām lietām, kas jāzina katram dzīvnieka īpašniekam, jo dzīve pierāda, ka it kā vienkāršās prasības tiek pārkāptas, nav saprastas un netiek ievērotas. 

Jāapzinās, ka jaunais ģimenes loceklis nav rotaļlieta vai dekoratīvs priekšmets, bet gan dzīva un just spējīga būtne, kura ik dienas prasīs saimnieku uzmanību un rūpes visā tā mūža garumā. 

Pirms iegādājaties konkrētu dzīvnieku, uzziniet par šķirnes īpašībām un raksturu, par elementārajām un obligātajām labturības prasībām. 

Labturība jānodrošina ne tikai mājas mīluļiem, bet visiem dzīvniekiem, kuri atkarīgi no cilvēka, - arī lauksaimniecības jeb t. s. produktīvajiem, darba dzīvniekiem un kolekciju dzīvniekiem. 

Gādājiet, lai jūsu mīlulim tiek nodrošinātas piecas pasaulē atzītās brīvības: viņam jābūt brīvam no slāpēm, izsalkuma un nepietiekama uztura; brīvam no diskomforta apkārtējās vides dēļ; brīvam no sāpēm, savainojumiem un slimībām; brīvam no bailēm un nervozitātes, jāspēj brīvi paust savai sugai raksturīgo uzvedību. 

Cilvēks nedrīkst pamest savu dzīvnieku un, ja gadās nelaime un mīlulis pazūd, nedrīkst zaudēt cerību pazudušo atrast. Ikvienam šajā situācijā efektīvi palīdzēs portāls dzivniekupolicija.lv. Tā ir lieliska bezmaksas iespēja, kas jāizmanto dzīvnieka pazušanas gadījumā. Portālā ikviens Latvijas iedzīvotājs var ātri un vienkārši paziņot par noklīdušo dzīvnieku. ievietojot sludinājumu, obligāti jāieliek mīluļa foto, jāmin dzīvnieka pazušanas vieta (adrese) un savi kontakti. 

Izmantojiet portāla dzivniekupolicija.lv piedāvātās iespējas un pārliecinieties, vai jūsu dzīvnieks nav minēts jau atrasto vidū. Portāla sludinājumu sadaļā iespējams bez maksas ievietot un ērti izdrukāt neierobežotu skaitu jau gatavu sludinājumu, lai izlīmētu palīgā saucienu par pazudušu vai atrastu dzīvnieku. Portālā ievietoto sludinājumu tekstu iespējams automātiski pārsūtīt populārākajiem Latvijas sociālajiem tīkliem. Portāls gādā, lai katra dzīvnieka pazušanas vai atrašanas vieta tiktu fiksēta kartē. 

Ļoti svarīgi jau laikus nodrošināties ar dzīvnieka fotouzņēmumu, kas tiek glabāts telefonā un datorā. Nelaimes gadījumā tieši foto vislabāk palīdz meklēšanā. Ne mazāka nozīme ir kaklasiksnā vai brelokā ierakstītam saimnieka tālruņa numuram. Vēl labāk, ja dzīvnieks ir čipēts un dati par viņu un īpašnieku ir ievadīti vienotajā dzīvnieku reģistrā Lauksaimniecības dzīvnieku datu centrā (LDC). 

Meklēšanā jāiesaista visas dzīvnieku patversmes Latvijā, zvanot un atstājot administratoram dzīvnieka pazīmes un īpašnieka koordinātes. 

Ja atrodat pazudušo draugu patversmē vai pagaidu mājvietā, nekavējoties brauciet viņam pakaļ, paziņojiet par notikušo līdzjutējiem un pārceliet portālos ievietoto sludinājumu uz sadaļu "Laimīgie".

/Raksts sagatavots sadarbībā ar laikrakstu Diena/

tl_files/bildes/nvo-apaksa.png

Iet atpakaļ