Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Arī dzīvniekiem jātīra zobi. Padomi, kā to pareizi darīt

 

Foto: Fotolia

 

Gan suņi, gan kaķi sirgst ar cilvēkiem līdzīgām zobu kaitēm, tāpēc arī mājdzīvniekiem svarīgi ievērot mutes dobuma higiēnu.

Veselam dzīvniekam zobi ir spoži balti. – Tikai rūpīgi kopjot dzīvnieka zobus, tos iespējams saglabāt līdz vecumdienām un izvairīties no nepatīkamās smakas mutē , – informē veterinārārste Santa Zirnīte. Viņa iesaka katra zoba bojājumu parādīt speciālistam. Piemēram, nereti dzīvniekam ārpusē zem actiņas pie deguna veidojas fistula. Saimnieki pat neiedomājas, ka tā liecina par ceturtā augšējā zoba iekaisumu. Šādā gadījumā dzīvnieks jāved pie ārsta, kas slimo zobu izraus.

Par zobakmeni, kas var izraisīt smaganu iekaisumu, liecina atteikšanās ēst cieto barību un nepatīkama smaka no mutes. Ja speciālists konstatējis, ka dzīvniekam ir nosliece uz zobakmens veidošanos, nepieciešamas regulāras pārbaudes.

Zobu tīrīšanai nepieciešama speciāla birstīte un zobu pasta, kas satur dažādus enzīmus, neļauj veidoties zobakmenim un to šķīdina. Atšķirībā no cilvēka suns un kaķis nespļauj ārā zobu pastu vai tīrāmo šķidrumu. Zobu pastu lieto vienu reizi nedēļā. Dzīvniekiem domāto suku saimnieks var uzmaukt sev uz pirksta un viegli iztīrīt zobus un izmasēt smaganas.

Pie zobu tīrīšanas, tāpat kā pie nagu griešanas, suns vai jebkurš cits mājdzīvnieks jāpieradina jau no trīs mēnešu vecuma, kad izdarītas pirmās nepieciešamās vakcīnas.

LA.lv
 
Raksts pārpublicēyts no "Latvijas Avīzes", (c) http://praktiski.la.lv
 
tl_files/bildes/capture_20190612133130.png

Iet atpakaļ