Sākums > Lasītava > Aktualitātes > Aktualitāte

Ar Teterevu fonda atbalstu pastiprināti rūpēsies par ielu kaķu kolonijām

Foto: biedrība "Dzīvnieku pansija Ulubele"

Borisa un Ināras Teterevu fonds būtiski palielina atbalstu patversmēm „Dzīvnieku draugs” un „Labās mājas” Juglā, kuru uzmanības lokā ir arī rūpes par ielas kaķu kolonijām pilsētvidē. Plānots, ka tuvākā gada laikā patversmēs „Dzīvnieku draugs” un „Labās mājas” aprūpēs gandrīz 1000 kaķu, īstenojot starptautiski atzītu programmu „noķer-sterilizē-atlaiž”.

Programmas pamatā ir informācijas iegūšana par konkrētā teritorijā dzīvojošām bezsaimnieka kaķu kolonijām, sadarbība ar kaķu koloniju aprūpētājām, kaķu notveršana un nogādāšana veterinārajās klīnikās, notverto kaķu veterinārmedicīniskā aprūpe un sterilizācijas operāciju veikšana veterinārajā klīnikā, kā arī sterilizēto kaķu nogādāšana no veterinārajām klīnikām to iepriekšējās dzīvesvietās pēc 1-2 diennaktīm. Sterilizētiem kaķiem nepiemīt agresivitāte, mazinās infekciju risks u.c. Realizējot šo projektu, tiek uzlaboti ne tikai bezsaimnieka kaķu dzīves aizsardzības un labturības pamatnosacījumi, bet arī visas sabiedrības dzīves kvalitāte kopumā, kā arī veidojas priekšnosacījumi bezsaimnieka kaķu skaita ierobežošanai un ar to radīto negatīvo sociālo seku likvidēšanai.

Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu programmas „noķer – sterilizē - atlaid” ietvaros bezsaimnieku dzīvnieki no kaķu kolonijām Rīgā, Jūrmalā, Aizkrauklē, Olainē, Ogrē un Ropažos tiek aprūpēti jau no 2012. gada - patversme “Dzīvnieku draugs” aprūpē ielas kaķu kolonijas dažādos Rīgas mikrorajonos (Ķengaragā, Āgenskalnā, Zasulaukā, Imantā, Bolderājā, pilsētas centrā un citur), kā arī ārpus Rīgas – Mārupē, Ropažos, Ķeipenē, Jūrmalā, Ogrē. No 1.jūlija ar fonda atbalstu šajā patversmē darbojas īpaša sociālā veterinārā klīnika, kuras mērķis ir sniegt palīdzību ārkārtas situācijās nonākušiem bezpajumtes dzīvniekiem un maznodrošināto iedzīvotāju dzīvniekiem. Klīnikā ar fonda atbalstu bezmaksas pirmo palīdzību saņem bezpajumtes dzīvnieki, trūcīgajiem iedzīvotājiem ir iespēja saņemt lētākus veterināros pakalpojumus, kā arī ir iespēja sterilizēt ielas dzīvniekus. “Labajās mājas”, Latvijā modernākajā dzīvnieku patversmē, ar bezpajumtes kaķiem tagad nodarbosies īpašs patversmes darbinieks.

Programma "noķer-sterilizē-atlaid" ir nozīmīga, jo tiek novērsta vairāku tūkstošu neviena negaidītu kaķēnu nākšana pasaulē. Vienai kaķenei gadā var piedzimt pat 18 kaķēnu, un kopā ar saviem pēcnācējiem vairākos gados nekontrolēti var laist pasaulē vairākus desmitus tūkstošu bezpajumtes kaķu.

Viens no būtiskiem Borisa un Ināras Teterevu fonda darbības virzieniem ir rūpes par dzīvniekiem – fonds sniedz atbalstu sabiedrības izglītošanai ar raidījuma “Ķepa uz sirds” palīdzību (jauno sezonu raidījums sāks 7.septembrī ar jubilejas - 100. raidījumu), sadarbojas ar patversmēm “Labās mājas” un “Dzīvnieku draugs”, kā arī bezpeļņas organizāciju „Mountain Gorilla Veterinary Project”, kas gādā par sudrabmuguru kalnu gorillu glābšanu Āfrikā u.c.

Kontaktinformācija:

Juglas dzīvnieku patversme “Labās Mājas”
tālr. 26617636
Rīgā, Juglas iela 18 F, LV-1064
e-pasts: info@patversme.lv

Patversme "Dzīvnieku draugs"
tālr. 67500491
Rīgā, Fr. Candera ielā 4, netālu no Zasulauka dzelzceļa stacijas
e-pasts: dzd@latnet.lv

 

Pirmavots: http://www.teterevufonds.lv/ar-fonda-atbalstu-pastiprinati-rupesies-par-ielu-kaku-kolonijam

 

Iet atpakaļ