Sākums > AIF ziņa

Nodibinājums iesaistās taurgovju aizsardzībā

2021.gada nogalē masu medijos aktualizēta ziņa par taurgovju likteni Latvijā. Izrādās, ka kopš 2004.gada, kad šie dzīvnieki ievesti Latvijā, tā arī nav sakārtota tiesiskā bāze šo dzīvnieku atbilstošai turēšanai. Šobrīd Zemkopības ministrija un Pārtikas un veterinārais dienests uzstāj, ka taurgovīm piemērojamas tās pašas turēšanas un labturības prasības kas lauksaimniecības dzīvniekiem, neskatoties uz to, ka pēc faktiskās situācijas taurgovis ir savvaļas dzīvnieki.

Tā kā t.s. “labturības prasību” izpilde ir šiem dzīvniekiem mokoša un nelietderīga – šo dzīvnieku ķeršana un tramdīšana rada tiem stresu; krotālijas ausīs, ko pieprasa kā obligātu prasību, savvaļas apstākļos tiek norautas, pazaudētas u.tml., esam uzsākuši padziļinātu izpēti, kas tās par labturības prasībām, kuru dēļ dzīvniekiem ir jācieš nevajadzīgs stress, sāpes, diskomforts.

Nodibinājuma pārstāvis ir piedalījies divās sanāksmēs:

  • 01.02.2022 LR Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde par taurgovju populācijas saglabāšanu Latvijā;
  • 15.02.2022 ZM sanāksme par Heka šķirnes lopiem.

 

Esam izpētījuši LR spēkā esošās tiesību normas un jau identificējuši vairākus iespējamos risinājumus kā juridiski korekti atrisināt radušos konfliktu starp rakstītām labturības prasībām un faktisko dzīvnieku aizsardzību.

 

 

Iet atpakaļ