Sākums > AIF ziņa

Kolektīvais iesniegums par taurgovju aizsardzību

22.02.2022.g. parakstīts un nosūtīts kolektīvais iesniegums Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam un LR Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas priekšsēdētājai DaceiRukšānei-Ščipčinskai par taurgovju aizsardzības jomas pārņemšanu no Zemkopības ministrijas pārziņas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārziņā.

Kamēr Zemkopības ministrijai taurgovis juridiski ir tikai Heka šķirnes liellopi, uz kuriem attiecināmas pieradināto lauksaimniecības dzīvnieku turēšanas prasības, šie savvaļas dzīvei radītie dzīvnieki Latvijas dabā pilda nozīmīgus dabas aizsardzības uzdevumus bioloģiskās daudzveidības nodrošināšanā, reto augu un dzīvnieku sugu aizsardzībā, dabisko ainavu uzturēšanā, zālāju saglabāšanā u.t.t., kas neapšaubāmi ir vides aizsardzības jomas jautājums.

 

Iesniegumu parakstījušas nevalstiskās vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijas: Ķemeru nacionālā parka fonds; Pasaules dabas fonds; z/s JUNGAS; biedrība "Latvijas ainavas"; Vides aizsardzības klubs; biedrība “Animal Rights Association B.&T.” un nodibinājums “dzivniekupolicija.lv”.

 

Nodibinājuma pārstāvim bija iespēja piedalīties 23.02.2022.g. Vides konsultatīvās padomes sēdē, lai izteiktu pateicību par atbalstu taurgovju aizsardzības jautājumā.

Sagatavojām un 25.02.2022.g. izsūtījām arī preses relīzi, pilnu informāciju esam apkopojuši šeit:

http://info.dzivniekupolicija.lv/lv/aktualitate/taurgovju-jautajums-iestredzis-vides-un-dzivnieku-aizsardzibas-organizacijas-ludz-taurgovju-tiesisko-aizsardzibu-vides-ministrij

 

 

Iet atpakaļ