Sākums > AIF ziņa

Ķēdēm nē! Radio saruna par suņu turēšanas prasībām

Radio raidījumā “Ķepa uz sirds” – “Dzīvnieku labturība: Vai ir humāni turēt suni pie ķēdes” - runājām par suņu turēšanu, galveno uzmanību pievēršot suņa pastāvīgai turēšanai pie ķēdēm, vai tas ir pieņemami mūsdienu sabiedrībā.

Kinoloģe Jūlija Elsa stāstīja par suņa uzvedības izmaiņām, ja suni pastāvīgi tur piesietu, par alternatīvām suņu turēšanā, lai suns nebūtu jātur piesiets; nodibinājuma “dzivniekupolicija.lv” juriste Inese Bāra – par suņu turēšanas noteikumiem, kādus pašlaik paredz normatīvie akti, par kontroles trūkumiem piesieta suņa labturības nodrošināšanā, par pilsonisko iniciatīvu “Ieviest humānākus suņu turēšanas noteikumus”.

 

Sabiedrības attieksme pret suņu piesiešanu mainās. To redzam gan pēc ziņojumu daudzuma, ko saņemam Dzīvnieku policijā, gan arī pēc pavasarī mūsu veiktās sabiedriskās domas aptaujas. Liela sabiedrības daļa suņus uztver kā ģimenes locekļus un draugus – un, protams, ir nepieņemami savu ģimenes locekli vai draugu turēt piesietu.

Pilsoniskā iniciatīva “Ieviest humānākus suņu turēšanas noteikumus” ir atbalstīta LR Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā un arī LR Saeimas sēdē tikai ar viena deputāta iebildumu pret tās tālāku virzību tā tomēr nodota izskatīšanai LR Saeima Tautsaimniecības, vides, agrārās un reģionālās politikas komisijā.

Atbalstot biedrības “Animal Rights Association B&T” pārņemto pilsoniskās iniciatīvas virzību, vairākas Latvijas dzīvnieku aizsardzības organizācijas ir apvienojušās kopīgiem spēkiem turpināt sabiedrības attieksmes maiņu par labu suņu humānākai turēšanai – t.i., suņu turēšanu un socializēšanu bez ķēdēm, bez piesiešanas.

 

 

Iet atpakaļ