Sākums > AIF ziņa

DzAO tikšanās par pilsonisko iniciatīvu ieviest humānākus suņu turēšanas noteikumus

16.02.2022.g. aicinājām dzīvnieku aizsardzības organizāciju pārstāvjus uz attālinātu (ZOOM platformā) satikšanos, lai apspriestu portāla manabalss.lv pilsoniskās iniciatīvas “Ieviest humānākus suņu turēšanas noteikumus” virzību un iespējamo sadarbību.

 

Šī gada janvārī ir aktualizēta manabalss.lv vēl 2012.gadā uzsākta iniciatīva "Ieviest humānākus suņu turēšanas noteikumus": https://manabalss.lv/sunu-turesana-pie-kedes-ir-jaizbeidz/show.
Šobrīd iniciatīvas virzību pārņēmusi biedrība "Animal rights association B.& T.".

DzAO tikšanās mērķis ir atbalstīt iniciatīvas virzītāju un apvienot spēkus šīs iniciatīvas aizstāvēšanai Saeimā. Lai arī nepieciešamais parakstu skaits formāli ir savākts, tomēr vēl vajadzīgi papildus paraksti drošībai, jo ne visi paraksti tiks atzīti par derīgiem.

Tikmēr mūsu kopīgajā sanāksmē, kurā piedalījās 16 dalībnieki un pārstāvētas 9 dzīvnieku aizsardzības organizācijas, apspriedām par un pret argumentus suņu turēšanai pie ķēdēm, iespējamās alternatīvas suņu turēšanai, kas neapdraudētu ne sabiedrību, ne suņus, kā arī par atšķirībām suņu turēšanā pilsētās un lauku teritorijās.

 

Sapulces rezultātā vienojāmies, ka būtu vērtīgi veikt sabiedrības aptauju par šo jautājumu, jo sabiedrības paraksti par labu šai iniciatīvai ir, bet sabiedrības viedoklis nav zināms. Tāpat arī tika izteikts priekšlikums sagatavot vēstuli Pārtikas un veterinārajam dienestam, lai noskaidrotu tā gatavību uzraudzīt un kontrolēt aizliegumu turēt suņus pie ķēdēm.

 

 

Iet atpakaļ