Sākums > AIF ziņa

DzAO tikšanās par dzīvnieku reģistrāciju dzīvnieku patversmēs

19.01.2022.g. aicinājām dzīvnieku patversmju un dzīvnieku aizsardzības biedrību pārstāvjus uz attālinātu (ZOOM platformā) satikšanos, lai apspriestu Zemkopības ministrijas izstrādātos un virzītos grozījumus mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtībā, kas skars arī dzīvnieku patversmju darbību.

 

Zemkopības ministrija ir izstrādājusi jaunu MK noteikumu projektu “Mājas (istabas) dzīvnieku apzīmēšanas un reģistrācijas kārtība”, ar kuriem plānots aizstāt pašlaik spēkā esošos MK noteikumus Nr.491 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība”. Kā projekta sagatavošanas mērķi ZM norāda vēlmi “uzlabot mājas (istabas) dzīvnieku apzīmēšanas un reģistrācijas kārtību”.

Tas ir arī mūsu mērķis, lai suņu reģistrācijas sistēma ne tikai tiktu ieviesta, bet arī pilnvērtīgi sāktu darboties datubāzes iespējas, uz kā pamata varētu nodrošināt sabiedrisko kārtību, mazināt dzīvnieku klaiņošanu, pamešanu, saukt dzīvnieku aizsardzības un labturības normu pārkāpējus pie atbildības, kontrolēt vakcināciju pret trakumsērgu, sniegt iespēju pašvaldībām administrēt suņu turēšanas nodevas un legalizēt audzētāju saimniecisko darbību. Diemžēl ar pašlaik sagatavoto apzīmēšanas un reģistrēšanas kārtības izmaiņu projektu, mūsuprāt, šie mērķi joprojām netiks sasniegti.

11.01.2022.g. MK apstiprināti grozījumi MK 2006.gada 16.maija noteikumos Nr.407 “Noteikumi par dzīvnieku labturības prasībām dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās, kārtību, kādā dzīvnieku nodod dzīvnieku patversmē vai dzīvnieku viesnīcā, kā arī dzīvnieku patversmju un dzīvnieku viesnīcu reģistrācijas kārtību”, ar kuriem būtiski mainās dzīvnieku reģistrācijas noteikumi, kas turpmāk būs jāveic dzīvnieku patversmēm.

tl_files/bildes/AIF/19.01.2022_DzAO.JPG

 

Sanāksmē piedalījās 13 dzīvnieku patversmju un dzīvnieku aizsardzības organizāciju pārstāvji.

Rezultātā tiks sagatavota un nosūtīta Zemkopības ministrijai kolektīvā vēstule par dzīvnieku reģistrāciju dzīvnieku patversmēs, apkopojot sanāksmē izskanējušos jautājumus par gaidāmajām izmaiņām mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtībā.

 

 

Iet atpakaļ