Sākums > AIF ziņa

Akvarīga - patvērums zivīm un rāpuļiem

Mūsu ikdienā nereti ienāk Liktenīgā Nejaušība, kas dod mums jaunas iespējas un jaunas iepazīšanās. Tā šoreiz kāds sarkanausu bruņurupucis, pašam to nenojaušot, iepazīstināja mūs ar Ūdensdzīvnieku saudzētavu – patvērumu, ko uztur biedrība “Akvarīga”.

Kādā restorānā nepiemērotos apstākļos turēta bruņurupuča izglābšanās ceļš sākās ar ziņojumu Dzīvnieku policijai, tālāk meklējām tam jaunas mājas – pat atradām, likās laime!, būs bruņurupucim jauna, skaista dzīve. Bet… Jaunie saimnieki bija pārvērtējuši savas iespējas, tā bruņurupucim bija jāmeklē citas mājas. Pagaidu mājās bruņurupucis ilgi nevarēja uzturēties. Tā iepazināmies ar Akvarīga saimnieku, kurš uzņēma bruņurupuci savā saudzētavā.

Akvarīga saimnieki ir ļoti zinoši par dažādiem ūdens iemītniekiem, iepriekš strādājuši tieši ūdens dzīvnieku jomā. Pašā Akvarīga novietnē ļoti patīkama atmosfēra, par visiem iemītniekiem ir padomāts, tiem ir ļoti daudz vietas kur dzīvot: katrai sugai atbilstoša ūdens temperatūra, apgaismojums, sildlampa. Patiess prieks redzēt, ka šīm ūdensradībām ir tik ļoti labi apstākļi. Milzīgs laiks tiek veltīts šiem dzīvniekiem un arī izdevumi ir ļoti lieli, galvenokārt par elektrību, veterināro aprūpi un telpu īri.

Biedrība ne tikai dod patvērumu zivīm, rāpuļiem, vēžveidīgajiem, bet arī konsultē par to pareizu aprūpi, tai skaitā, veidojot izglītojošus materiālus (bukleti, video, plakāti u.c). Nepieciešamības gadījumā arī paši konsultējas ar doktorantiem, maģistriem biologiem (Mikrobiologi, Zoologi).

Šādai vietai noteikti jāpastāv, jo ir ne mazums glābjamu ūdens dzīvnieku, šeit tie ir dzīvniekus mīlošu profesionāļu rokās.

Biedrība "Akvarīga"
Rekvizīti: Reģ nr. 40008298949
AS Swedbank Konta nr: LV05HABA0551048996858 

 

Informācijai:

Biedrība "Akvarīga" dibināta 2020.gada 22.jūlijā ar virsmērķi kļūt par pirmo Humāno-Akvāriju jeb Ūdens mājdzīvnieku patvērumu Eiropas Savienībā!

Biedrības mērķi ir:

  • Nodrošināt palīdzības un pagaidu māju sniegšanu terāriju un akvāriju dzīvojošiem dzīvniekiem;
  • Veidot vizuāli informatīvus materiālus par terāriju un akvāriju dzīvojošo dzīvnieku aprūpi;
  • Publicēt informāciju par terāriju un akvāriju dzīvojošajiem dzīvniekiem sociālajos tīklos;
  • Sniegt atbildes uz jautājumiem par terāriju un akvāriju dzīvojošo dzīvnieku aprūpi.

Vairāk par biedrību "Akvarīga" skati biedrības mājas lapā: https://akvariga.lv/ vai seko Facebook lapai: https://www.facebook.com/AkvaRiga/.

 

 

Iet atpakaļ