Sākums > AIF

Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumu virzība

01.06.2021.g. Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā LR Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisija skatīja likumprojektu Nr.507/Lp13 “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” – likumprojektu, kas valstiskā mērogā noteiks mūsu mazo brāļu un māsu – dzīvnieku - likteni mūsu valstī.

Lasīt tālāk...

Diskusijas “Cietsirdība pret dzīvniekiem – tiesiskais regulējums, nodarījuma sastāvs, sodi, to piemērošana” kopsavilkums

Esam apkopojuši 30.04.2021.g. diskusijas "Cietsirdība pret dzīvniekiem - tiesiskais regulējums, nodarījuma sastāvs, sodi, to piemērošana" rezultātus un padziļināti izpētījuši diskusijas laikā izteiktos priekšlikumus. Tie apkopoti Kopsavilkumā un izsūtīti kompetentajām iestādēm turpmākam darbam.

Lasīt tālāk...

Dalība Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvajā padomē

Ar Zemkopības ministra 2021.gada 25.maija rīkojumu Nr.69 „Par Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes sastāva apstiprināšanu” uz trim gadiem (t.i., līdz 2024.gada 25.maijam) ir izveidota jauna padome, kuras sastāvā darbosies arī nodibinājuma "dzivniekupolicija.lv" pārstāvis.

Lasīt tālāk...

Cietsirdība pret dzīvniekiem – aktuālie tiesiskie jautājumi

30.04.2021.g. nodibinājums “dzivniekupolicija.lv” sadarbībā ar Latvijas Juristu biedrību un Tiesībsarga biroju ikgadējo Juristu Dienu ietvaros aicināja nozares ekspertus un interesentus uz diskusiju “Cietsirdība pret dzīvniekiem – tiesiskais regulējums, nodarījuma sastāvs, sodi, to piemērošana”. Rezultātā esam apkopojoši pamattēzes, kas ir un būs arī mūsu turpmākā darba lauks priekšlikumu sagatavošanai atbildīgajām nozares ministrijām un LR Saeimai.

Lasīt tālāk...

Vēl viena pilsoniskā iniciatīva par dzīvnieku aizsardzību iesniegta LR Saeimā

Vēl viena ar dzīvnieku aizsardzību saistīta Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma virzība ir uzsākta LR Saeimā - šoreiz tā saistīta ar savvaļas dzīvnieku aizsardzību. Iniciatīvas iesniedzējs iestājas par lūšu medību aizliegumu, uzskatot, ka arī Latvijā ir jāaizliedz Eiropas Savienībā un visā pasaulē aizsargājamu dzīvnieku - lūšu - medības.

Lasīt tālāk...